Продукція > KEMET > ESH338M016AM7AA
ESH338M016AM7AA
ESH338M016AM7AA KEMET
ESH338M016AM7AA.pdf
Виробник: KEMET
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 16V 3300uF 105C 2k Hour Radial
на замовлення 2029 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 5
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP ALUM 3300UF 20% 16V RADIAL, Packaging: Box, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.063" (27.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 3300 µF, Voltage - Rated: 16 V, Ripple Current @ Low Frequency: 1.35 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.553 A @ 10 kHz.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
ESH338M016AM7AA ESH338M016AM7AA Виробник : KEMET KEM_A4005_ESH Description: CAP ALUM 3300UF 20% 16V RADIAL
Packaging: Box
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.063" (27.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 3300 µF
Voltage - Rated: 16 V
Ripple Current @ Low Frequency: 1.35 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.553 A @ 10 kHz