Продукція > KEMET > ESY107M016AE3AA
ESY107M016AE3AA
ESY107M016AE3AA KEMET
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.098" (2.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 160mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.492" (12.50mm)
Capacitance: 100 µF
Voltage - Rated: 16 V
Impedance: 160 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 259 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 370 mA @ 100 kHz
Написати відгук
Description: CAP ALUM RAD 105C LOW ESR/IMPD, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.098" (2.50mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 160mOhm @ 100kHz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.492" (12.50mm), Capacitance: 100 µF, Voltage - Rated: 16 V, Impedance: 160 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 259 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 370 mA @ 100 kHz.