Продукція > MURATA ELECTRONICS > EVA86QR7TF152KD01K
EVA86QR7TF152KD01K
EVA86QR7TF152KD01K Murata Electronics
EVA86_INSIDE_X7R_500V_E.pdf
Виробник: Murata Electronics
Safety Capacitors 8x6mm 1500VDC 1500pF 10% X7R AEC-Q200
на замовлення 1000 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Написати відгук
Description: CAP CERAMIC SAFETY 1500PF 500VAC, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±10%, Lead Style: J-Lead, Voltage - Rated: 500V, Package / Case: SMD, J-Lead, Temperature Coefficient: X7R, Size / Dimension: 0.331" L x 0.236" W (8.40mm x 6.00mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: Safety, Ratings: X1, Y2, Thickness (Max): 0.165" (4.20mm), Capacitance: 1500 pF.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
EVA86QR7TF152KD01K EVA86QR7TF152KD01K Виробник : Murata Electronics Description: CAP CERAMIC SAFETY 1500PF 500VAC
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±10%
Lead Style: J-Lead
Voltage - Rated: 500V
Package / Case: SMD, J-Lead
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.331" L x 0.236" W (8.40mm x 6.00mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: Safety
Ratings: X1, Y2
Thickness (Max): 0.165" (4.20mm)
Capacitance: 1500 pF