EVAL-AD5542ASDZ
EVAL-AD5542ASDZ Analog Devices Inc.
AD5512A_5542A.pdf
Виробник: Analog Devices Inc.
Description: BOARD EVAL FOR AD5542
Packaging: Box
Number of Bits: 16
Data Interface: DSP, MICROWIRE™, QSPI™, Serial, SPI™
Utilized IC / Part: AD5542
Supplied Contents: Board(s)
Number of DAC's: 1
DAC Type: Voltage
Settling Time: 1 µs
на замовлення 1 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
EVAL-AD5542ASDZ EVAL-AD5542ASDZ Виробник : Analog Devices AD5512A_5542A.pdf Data Conversion IC Development Tools 2.7 V to 5.5 V, Serial-Input, Voltage-Output, 16-Bit nanoDAC in 10-lead LFCSP, 16-lead 3 mm x 3 mm LFCSP, and 16-lead TSSOP