EVQP0N02B
EVQP0N02B PANASONIC
Виробник: PANASONIC
Category: Microswitches TACT
Description: Microswitch TACT; SPST; Pos: 2; 0.02A/15VDC; SMT; none; 0.6N; 2.5mm
Type of switch: microswitch TACT
Contacts configuration: SPST
Switching method: OFF-(ON)
Number of positions: 2
Manufacturer series: EVQP0
Stable positions number: 1
Leads: for PCB
Body dimensions: 6.5x6x1.8mm
Mechanical durability: 2000000 cycles
Operating temperature: -40...85°C
Operating Force: 0.6N
Min. insulation resistance: 0.1GΩ
Actuator colour: blue
Illumination: none
Button shape: round
Kind of package: reel
Mounting: SMT
DC contacts rating @R: 0.02A / 15V DC
Button height: 2.5mm
Max. contact resistance:: 100mΩ
на замовлення 2158 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 24
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Microswitches TACT, Description: Microswitch TACT; SPST; Pos: 2; 0.02A/15VDC; SMT; none; 0.6N; 2.5mm, Type of switch: microswitch TACT, Contacts configuration: SPST, Switching method: OFF-(ON), Number of positions: 2, Manufacturer series: EVQP0, Stable positions number: 1, Leads: for PCB, Body dimensions: 6.5x6x1.8mm, Mechanical durability: 2000000 cycles, Operating temperature: -40...85°C, Operating Force: 0.6N, Min. insulation resistance: 0.1GΩ, Actuator colour: blue, Illumination: none, Button shape: round, Kind of package: reel, Mounting: SMT, DC contacts rating @R: 0.02A / 15V DC, Button height: 2.5mm, Max. contact resistance:: 100mΩ.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
EVQ-P0N02B EVQ-P0N02B Виробник : Panasonic 2412_fileversion.pdf Switch Tactile N.O. SPST Round Button J-Lead 0.02A 15VDC 0.6N SMD T/R
Кількість Ціна
EVQ-P0N02B EVQ-P0N02B Виробник : Panasonic sw_lt_eng_6s_th.pdf Tactile Switches 0.6NF 6.5x6.0x2.5mm
Мінімальне замовлення: 15
Мінімальне замовлення: 521
EVQ-P0N02B EVQ-P0N02B Виробник : PANASONIC sw_lt_eng_6s_th.pdf Description: PANASONIC - EVQ-P0N02B - TASTER, SPST, 20MA, 15VDC, SMD
tariffCode: 85365007
Betätiger: Round Button
rohsCompliant: YES
Schalterabmessungen (L x B): 6.5mm x 6mm
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Betätigerausrichtung: Top Actuated
IP-Schutzart: -
usEccn: EAR99
euEccn: NLR
Beleuchtung: Non Illuminated
Schaltermontage: Surface Mount
Produktpalette: EVQP0 Series
Betätigungskraft: 60gf
productTraceability: No
Schaltleistung: 20mA at 15VDC
directShipCharge: 25
на замовлення 967 шт:
Мінімальне замовлення: 27
товару немає в наявності
EVQ-P0N02B Виробник : Panasonic Electronic Components sw_lt_eng_6s_th.pdf Тактова кнопка, Розм = 6,5 x 6,0 мм, Iк = 20 мА, Uк, В = 15, Алгоритм роб. = OFF-MOM, Конф. конт. = SPST-NO, Тексп, °C = -40...+85, Тип монт. = SMD, Фікс. = без фіксації,... Група товару: Кнопки, перемикачі Корпус: 6.5x6.0mm Од. вим: шт
товару немає в наявності
EVQ-P0N02B EVQ-P0N02B Виробник : Panasonic Electronic Components sw_lt_eng_6s_th.pdf Description: SWITCH TACTILE SPST-NO 0.02A 15V
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Circuit: SPST-NO
Switch Function: Off-Mom
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: J Lead
Illumination: Non-Illuminated
Contact Rating @ Voltage: 0.02A @ 15VDC
Actuator Type: Standard
Operating Force: 60gf
Outline: 6.50mm x 6.00mm
Actuator Height off PCB, Vertical: 2.50mm
Actuator Orientation: Top Actuated
Part Status: Active
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Surface Mount
Circuit: SPST-NO
Switch Function: Off-Mom
Termination Style: J Lead
Illumination: Non-Illuminated
Actuator Type: Standard
Operating Force: 60gf
Outline: 6.50mm x 6.00mm