EVQ-P2P02W
EVQ-P2P02W Panasonic Electronic Components
sw_lt_eng_4735s.pdf
Виробник: Panasonic Electronic Components
Description: SWITCH TACTILE SPST-NO 0.02A 15V
Features: Grounding Pin
Switch Function: Off-Mom
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: J Lead
Illumination: Non-Illuminated
Contact Rating @ Voltage: 0.02A @ 15VDC
Actuator Type: Rectangular Button
Operating Force: 100gf
Outline: 4.70mm x 3.50mm
Actuator Height off PCB, Vertical: 2.50mm
Actuator Orientation: Top Actuated
Part Status: Active
на замовлення 4000 шт:
Написати відгук
Category: Microswitches TACT, Description: Microswitch TACT; SPST; Pos: 2; 0.02A/15VDC; SMD; none; OFF-(ON), Mounting: SMD, Type of switch: microswitch TACT, Illumination: none, Switching method: OFF-(ON), Button shape: rectangular, Shape: rectangular, Operating temperature: -40...85°C, Dimensions: 4.7x3.5x2.5mm, DC contacts rating @R: 0.02A / 15V DC, Max. contact resistance:: 100mΩ, Stable positions number: 1, Number of positions: 2, Contacts configuration: SPST, Leads: for soldering, Manufacturer series: EVQP2.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
EVQP2P02W EVQP2P02W Виробник : PANASONIC EVQ3P202K.PDF Category: Microswitches TACT
Description: Microswitch TACT; SPST; Pos: 2; 0.02A/15VDC; SMD; none; OFF-(ON)
Mounting: SMD
Type of switch: microswitch TACT
Illumination: none
Switching method: OFF-(ON)
Button shape: rectangular
Shape: rectangular
Operating temperature: -40...85°C
Dimensions: 4.7x3.5x2.5mm
DC contacts rating @R: 0.02A / 15V DC
Max. contact resistance:: 100mΩ
Stable positions number: 1
Number of positions: 2
Contacts configuration: SPST
Leads: for soldering
Manufacturer series: EVQP2
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 9
EVQ-P2P02W EVQ-P2P02W Виробник : Panasonic sw_lt_eng_4735s.pdf Tactile Switches 4.7x3.5mm SMD Light Touch Switch
Мінімальне замовлення: 6
EVQ-P2P02W EVQ-P2P02W Виробник : Panasonic Electronic Components sw_lt_eng_4735s.pdf Description: SWITCH TACTILE SPST-NO 0.02A 15V
Features: Grounding Pin
Switch Function: Off-Mom
Termination Style: J Lead
Illumination: Non-Illuminated
Operating Force: 100gf
Outline: 4.70mm x 3.50mm
Part Status: Active
Мінімальне замовлення: 6
EVQP2P02W EVQP2P02W Виробник : Panasonic 245474_fileversion.pdf Switch Tactile N.O. SPST Button J-Bend 0.02A 15VDC 1N SMD T/R