EY1J471MP51220
EY1J471MP51220 Chinsan (Elite)
EY%20Series.pdf
Виробник: Chinsan (Elite)
Description: ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITORS
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 300mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 470 µF
Voltage - Rated: 63 V
Impedance: 85 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 800 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.6 A @ 100 kHz
на замовлення 406 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 3
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITORS, Packaging: Tape & Box (TB), Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 300mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 470 µF, Voltage - Rated: 63 V, Impedance: 85 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 800 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.6 A @ 100 kHz.
Інші пропозиції EY1J471MP51220
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
Packaging: Tape & Box (TB)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 470 µF
Voltage - Rated: 63 V
Impedance: 85 mOhms