EZ80F92AZ020SG
EZ80F92AZ020SG Ixys Corporation
ps0153.pdf
Виробник: Ixys Corporation
MCU 8-bit eZ80 CISC 128KB Flash 3.3V 100-Pin LQFP
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: IC MCU 8BIT 128KB FLASH 100LQFP, Packaging: Tray, Package / Case: 100-LQFP, Mounting Type: Surface Mount, Speed: 20MHz, Program Memory Size: 128KB (128K x 8), RAM Size: 8K x 8, Operating Temperature: 0°C ~ 70°C (TA), Oscillator Type: Internal, Program Memory Type: FLASH, Core Processor: eZ80, Core Size: 8-Bit, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 3V ~ 3.6V, Connectivity: I2C, IrDA, SPI, UART/USART, Peripherals: Brown-out Detect/Reset, POR, WDT, Part Status: Not For New Designs, Number of I/O: 24, DigiKey Programmable: Verified.
Інші пропозиції EZ80F92AZ020SG
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
EZ80F92AZ020SG Виробник : Zilog ps0153.pdf LQFP 100/EZ80F92 FLASH MCU 20MHZ, 128K FLASH, 8K SRAM (L/F) EZ80F92
кількість в упаковці: 90 шт
товару немає в наявності
Packaging: Tray
Package / Case: 100-LQFP
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 20MHz
Program Memory Size: 128KB (128K x 8)
RAM Size: 8K x 8
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C (TA)
Core Size: 8-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 3V ~ 3.6V
Connectivity: I2C, IrDA, SPI, UART/USART
Peripherals: Brown-out Detect/Reset, POR, WDT
Part Status: Not For New Designs
Number of I/O: 24
DigiKey Programmable: Verified
EZ80F92AZ020SG EZ80F92AZ020SG Виробник : ZiLOG ps0153-2584625.pdf 8-bit Microcontrollers - MCU 20MHz 128K Flash