Продукція > PANASONIC > EZP-E50406MTA
EZP-E50406MTA
EZP-E50406MTA Panasonic
ABD0000C200.pdf
Виробник: Panasonic
Film Capacitors 500VDC 40uF 10% MPP L/S=37.5mm
на замовлення 98 шт:
Написати відгук
Description: CAP FILM 40UF 10% 500VDC RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Features: Low ESR, Package / Case: Radial - 4 Leads, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: DC Link, DC Filtering, Lead Spacing: 1.476" (37.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - DC: 500V, Height - Seated (Max): 2.028" (51.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 40 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 5.4 mOhms, Size / Dimension: 1.634" L x 1.181" W (41.50mm x 30.00mm).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
EZP-E50406MTA EZP-E50406MTA Виробник : Panasonic Electronic Components ABD0000C200.pdf Description: CAP FILM 40UF 10% 500VDC RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Features: Low ESR
Package / Case: Radial - 4 Leads
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: DC Link, DC Filtering
Lead Spacing: 1.476" (37.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - DC: 500V
Height - Seated (Max): 2.028" (51.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 40 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 5.4 mOhms
Size / Dimension: 1.634" L x 1.181" W (41.50mm x 30.00mm)