Продукція > TAMURA > F02P015S05L
F02P015S05L
F02P015S05L Tamura
F03PLSeries.pdf
Виробник: Tamura
Description: CURRENT SENSOR FLUX GATE/CL 15A
Packaging: Tray
Package / Case: Module
Polarization: Bidirectional
Sensitivity: 41.67mV/A
Mounting Type: Through Hole
Output: Ratiometric, Voltage
Frequency: 300kHz
Accuracy: ±1.2%
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Voltage - Supply: 5V
Response Time: 0.3µs
Sensor Type: Flux Gate, Closed Loop
Linearity: ±1%
For Measuring: AC
Current - Supply (Max): 30mA
Current - Sensing: 15A
Number of Channels: 1
на замовлення 350 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CURRENT SENSOR FLUX GATE/CL 15A, Packaging: Tray, Package / Case: Module, Polarization: Bidirectional, Sensitivity: 41.67mV/A, Mounting Type: Through Hole, Output: Ratiometric, Voltage, Frequency: 300kHz, Accuracy: ±1.2%, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Voltage - Supply: 5V, Response Time: 0.3µs, Sensor Type: Flux Gate, Closed Loop, Linearity: ±1%, For Measuring: AC, Current - Supply (Max): 30mA, Current - Sensing: 15A, Number of Channels: 1.
Інші пропозиції F02P015S05L
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
F02P015S05L F02P015S05L Виробник : Tamura F03PLSeries.pdf Board Mount Current Sensors FLUX-GATE CS VREFOUT ( 15A; +5V)