Продукція > TAMURA > F02P025S05L
F02P025S05L
F02P025S05L Tamura
F03PLSeries.pdf
Виробник: Tamura
Description: CURRENT SENSOR FLUX GATE/CL 25A
Polarization: Bidirectional
Sensitivity: 25mV/A
Mounting Type: Through Hole
Output: Ratiometric, Voltage
Frequency: 300kHz
Accuracy: ±1%
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Voltage - Supply: 5V
Response Time: 0.3µs
Sensor Type: Flux Gate, Closed Loop
Linearity: ±1%
For Measuring: AC
Current - Supply (Max): 35mA
Current - Sensing: 25A
Part Status: Active
Number of Channels: 1
на замовлення 384 шт:
Написати відгук
Description: CURRENT SENSOR FLUX GATE/CL 25A, Packaging: Tray, Package / Case: Module, Polarization: Bidirectional, Sensitivity: 25mV/A, Mounting Type: Through Hole, Output: Ratiometric, Voltage, Frequency: 300kHz, Accuracy: ±1%, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Voltage - Supply: 5V, Response Time: 0.3µs, Sensor Type: Flux Gate, Closed Loop, Linearity: ±1%, For Measuring: AC, Current - Supply (Max): 35mA, Current - Sensing: 25A, Part Status: Active, Number of Channels: 1.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
F02P025S05L F02P025S05L Виробник : Tamura F03PLSeries.pdf Board Mount Current Sensors FLUX-GATE CS VREFOUT ( 25A; +5V)