Продукція > TAMURA > F03P025S05L
F03P025S05L
F03P025S05L Tamura
F03PLSeries.pdf
Виробник: Tamura
Description: CURRENT SENSOR FLUX GATE/CL 25A
Packaging: Tray
Package / Case: Module
Polarization: Bidirectional
Sensitivity: 25mV/A
Mounting Type: Through Hole
Output: Ratiometric, Voltage
Frequency: 300kHz
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Voltage - Supply: 4.75V ~ 5.25V
Response Time: 0.3µs
Sensor Type: Flux Gate, Closed Loop
Linearity: ±0.1%
For Measuring: AC
Current - Supply (Max): 35mA
Current - Sensing: 25A