Продукція > TAMURA > F23P050S05R
F23P050S05R Tamura
F23PyyyS05R_Series_DS.pdf
Виробник: Tamura
Description: FLUX-GATE CS VREFOUT (50A; +5V
Packaging: Tray
Package / Case: Module
Polarization: Bidirectional
Sensitivity: 12.5mV/A
Mounting Type: Through Hole
Output: Ratiometric, Voltage
Frequency: DC ~ 100kHz
Accuracy: ±1.2%
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Voltage - Supply: 4.75V ~ 5.25V
Response Time: 500ns
Sensor Type: Flux Gate, Closed Loop
Linearity: ±0.1%
For Measuring: AC/DC
Current - Supply (Max): 55mA
Current - Sensing: 50A
Number of Channels: 1
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: FLUX-GATE CS VREFOUT (50A; +5V, Packaging: Tray, Package / Case: Module, Polarization: Bidirectional, Sensitivity: 12.5mV/A, Mounting Type: Through Hole, Output: Ratiometric, Voltage, Frequency: DC ~ 100kHz, Accuracy: ±1.2%, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Voltage - Supply: 4.75V ~ 5.25V, Response Time: 500ns, Sensor Type: Flux Gate, Closed Loop, Linearity: ±0.1%, For Measuring: AC/DC, Current - Supply (Max): 55mA, Current - Sensing: 50A, Number of Channels: 1.
Інші пропозиції F23P050S05R
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
F23P050S05R Виробник : Tamura F23PyyyS05R_Series_DS.pdf Board Mount Current Sensors FLUX-GATE CS VREFOUT( 50A; +5V)