Продукція > AMPHENOL ICC (FCI) > F3051A7H111056E200
F3051A7H111056E200
F3051A7H111056E200 Amphenol ICC (FCI)
ffc_fpc_050mm_f305.pdf
Виробник: Amphenol ICC (FCI)
Description: FLEX CONNECTOR, P=0.50MM, H=2.00
Contact Finish: Gold
Voltage Rating: 50V
Mounting Type: Surface Mount, Right Angle
Number of Positions: 56
Pitch: 0.020" (0.50mm)
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Termination: Solder
Height Above Board: 0.079" (2.00mm)
Contact Material: Phosphor Bronze
FFC, FCB Thickness: 0.30mm
Написати відгук
Description: FLEX CONNECTOR, P=0.50MM, H=2.00, Features: Solder Retention, Packaging: Tape & Reel (TR), Contact Finish: Gold, Voltage Rating: 50V, Mounting Type: Surface Mount, Right Angle, Number of Positions: 56, Pitch: 0.020" (0.50mm), Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Termination: Solder, Height Above Board: 0.079" (2.00mm), Locking Feature: Flip Lock, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Actuator Material: Polyamide (PA9T), Nylon 9T, Contact Material: Phosphor Bronze, FFC, FCB Thickness: 0.30mm, Housing Material: Liquid Crystal Polymer (LCP), Cable End Type: Tapered, Flat Flex Type: FFC, FPC, Connector/Contact Type: Contacts, Bottom.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
F3051A7H111056E200 F3051A7H111056E200 Виробник : Amphenol Aorora ffc_fpc_050mm_f305.pdf FFC & FPC Connectors Flex Connector, P=0.50mm, H=2.00mm, Right angle orientation, Flip type, ZIF, 56P, Without Mylar