F3311A7H121024E200
F3311A7H121024E200 AMPHENOL COMMUNICATIONS SOLUTIONS
3540361.pdf
Виробник: AMPHENOL COMMUNICATIONS SOLUTIONS
Description: AMPHENOL COMMUNICATIONS SOLUTIONS - F3311A7H121024E200 - FFC/FPC-Leiterplattensteckverbinder, ZIF, Back-Flip, 0.5 mm, 24 Kontakt(e), Buchse, F331 Series
tariffCode: 85366930
rohsCompliant: YES
FFC/FPC-Dicke: 0.3mm
Kontaktüberzug: Vergoldete Kontakte
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Kontaktmaterial: Phosphorbronze
isCanonical: Y
Ausführung: Buchse
usEccn: EAR99
Anzahl der Kontakte: 24Kontakt(e)
euEccn: NLR
Kontaktposition: -
Produktpalette: F331 Series
productTraceability: No
Kontaktanschluss: Oberflächenmontage, abgewinkelt
Anzahl der Reihen: 1 Reihe
Rastermaß: 0.5mm
SVHC: No SVHC (12-Jan-2017)
на замовлення 4000 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN FFC FPC 24POS 0.5MM R/A, Packaging: Tape & Reel (TR), Features: Solder Retention, Zero Insertion Force (ZIF), Contact Finish: Gold, Voltage Rating: 50V, Mounting Type: Surface Mount, Right Angle, Number of Positions: 24, Pitch: 0.020" (0.50mm), Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Termination: Solder, Height Above Board: 0.040" (1.02mm), Locking Feature: Flip Lock, Backlock, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Actuator Material: Polyamide (PA9T), Nylon 9T, Contact Material: Phosphor Bronze, FFC, FCB Thickness: 0.30mm, Housing Material: Liquid Crystal Polymer (LCP), Cable End Type: Straight, Flat Flex Type: FFC, FPC, Connector/Contact Type: Contacts, Top and Bottom, Part Status: Active.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
F3311A7H121024E200 F3311A7H121024E200 Виробник : Amphenol ICC (FCI) ffc_fpc_050mm_f331.pdf Description: CONN FFC FPC 24POS 0.5MM R/A
Packaging: Tape & Reel (TR)
Features: Solder Retention, Zero Insertion Force (ZIF)
Contact Finish: Gold
Voltage Rating: 50V
Mounting Type: Surface Mount, Right Angle
Number of Positions: 24
Pitch: 0.020" (0.50mm)
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Termination: Solder
Height Above Board: 0.040" (1.02mm)
Locking Feature: Flip Lock, Backlock
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Actuator Material: Polyamide (PA9T), Nylon 9T
Contact Material: Phosphor Bronze
FFC, FCB Thickness: 0.30mm
Housing Material: Liquid Crystal Polymer (LCP)
Cable End Type: Straight
Flat Flex Type: FFC, FPC
Connector/Contact Type: Contacts, Top and Bottom
Part Status: Active
Кількість Ціна
Packaging: Cut Tape (CT)
Contact Finish: Gold
Voltage Rating: 50V
Number of Positions: 24
Pitch: 0.020" (0.50mm)
Termination: Solder
FFC, FCB Thickness: 0.30mm
Cable End Type: Straight
Flat Flex Type: FFC, FPC
Part Status: Active
Мінімальне замовлення: 7
F3311A7H121024E200 F3311A7H121024E200 Виробник : Amphenol Aorora ffc_fpc_050mm_f331.pdf FFC & FPC Connectors Flex Connector .50mm P 1mm H Right Angle Back Flip Type ZIF Double Contact 24P