F381A475MMA
F381A475MMA KYOCERA AVX
F38.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Description: CAP TANT POLY 4.7UF 10V 0603
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Features: General Purpose
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension: 0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Molded
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance): 500mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 85°C
Manufacturer Size Code: M
Height - Seated (Max): 0.035" (0.90mm)
Part Status: Active
Capacitance: 4.7 µF
Voltage - Rated: 10 V
на замовлення 4000 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Написати відгук
Description: KYOCERA AVX - F381A475MMA - Tantal-Polymer-Kondensator, Miniatur, 4.7 µF, ± 20%, 10 V, M, 0.5 ohm, 0603 [Metrisch 1608], tariffCode: 85322100, Produkthöhe: 0.8mm, Bauform / Gehäuse des Kondensators: 0603 [Metrisch 1608], rohsCompliant: YES, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Kapazitätstoleranz: ± 20%, Qualifikation: -, usEccn: EAR99, Betriebstemperatur, min.: -55°C, Äquivalenter Serienwiderstand (ESR): 0.5ohm, Produktlänge: 1.6mm, euEccn: NLR, Kapazität: 4.7µF, Spannung (DC): 10V, Rippelstrom: 224mA, Produktpalette: F38 Series, Hersteller-Größencode: M, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Betriebstemperatur, max.: 105°C, Produktbreite: 0.85mm.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
F381A475MMA F381A475MMA Виробник : KYOCERA AVX F38.pdf Description: CAP TANT POLY 4.7UF 10V 0603
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Features: General Purpose
Mounting Type: Surface Mount
Type: Molded
Manufacturer Size Code: M
Part Status: Active
Capacitance: 4.7 µF
Voltage - Rated: 10 V
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 4
F381A475MMA F381A475MMA Виробник : Kyocera AVX F38-3077541.pdf Tantalum Capacitors - Polymer 4.7uF 10V 20% 0603 ESR=500 mOhm
Мінімальне замовлення: 4
F381A475MMA F381A475MMA Виробник : KYOCERA AVX F38.pdf Description: KYOCERA AVX - F381A475MMA - Tantal-Polymer-Kondensator, Miniatur, 4.7 µF, ± 20%, 10 V, M, 0.5 ohm, 0603 [Metrisch 1608]
tariffCode: 85322100
Produkthöhe: 0.8mm
Bauform / Gehäuse des Kondensators: 0603 [Metrisch 1608]
rohsCompliant: YES
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Kapazitätstoleranz: ± 20%
Qualifikation: -
usEccn: EAR99
Betriebstemperatur, min.: -55°C
Äquivalenter Serienwiderstand (ESR): 0.5ohm
Produktlänge: 1.6mm
euEccn: NLR
Kapazität: 4.7µF
Spannung (DC): 10V
Rippelstrom: 224mA
Produktpalette: F38 Series
Hersteller-Größencode: M
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
Betriebstemperatur, max.: 105°C
Produktbreite: 0.85mm
на замовлення 9 шт:
Мінімальне замовлення: 7
F381A475MMA F381A475MMA Виробник : KYOCERA AVX Components f38.pdf Cap Tant Polymer 4.7uF 10VDC M CASE 20%( 1.6 X 0.85 X 0.8mm) Undertab SMD 1608-09 0.5 Ohm 105°C T/R
Мінімальне замовлення: 182
tariffCode: 85322100
Produkthöhe: 0.8mm
rohsCompliant: YES
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Kapazitätstoleranz: ± 20%
Qualifikation: -
usEccn: EAR99
Produktlänge: 1.6mm
euEccn: NLR
Kapazität: 4.7µF
Spannung (DC): 10V
Rippelstrom: 224mA
Produktpalette: F38 Series
Hersteller-Größencode: M
Produktbreite: 0.85mm