F518-1A7A1-11006
F518-1A7A1-11006 Amphenol ICC (FCI)
ffc_fpc_100mm_f518_f519.pdf
Виробник: Amphenol ICC (FCI)
Description: CONN FFC FPC TOP 6POS 1MM R/A
Features: Solder Retention
Packaging: Cut Tape (CT)
Contact Finish: Tin
Voltage Rating: 50V
Mounting Type: Surface Mount, Right Angle
Number of Positions: 6
Pitch: 0.039" (1.00mm)
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Termination: Solder
Height Above Board: 0.118" (3.00mm)
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Material: Phosphor Bronze
FFC, FCB Thickness: 0.30mm
Housing Material: Liquid Crystal Polymer (LCP), Glass Filled
Cable End Type: Straight
Flat Flex Type: FFC, FPC
Connector/Contact Type: Contacts, Top
на замовлення 358 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 16
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN FFC FPC TOP 6POS 1MM R/A, Features: Solder Retention, Packaging: Tape & Reel (TR), Contact Finish: Tin, Voltage Rating: 50V, Mounting Type: Surface Mount, Right Angle, Number of Positions: 6, Pitch: 0.039" (1.00mm), Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Termination: Solder, Height Above Board: 0.118" (3.00mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Phosphor Bronze, FFC, FCB Thickness: 0.30mm, Housing Material: Liquid Crystal Polymer (LCP), Glass Filled, Cable End Type: Straight, Flat Flex Type: FFC, FPC, Connector/Contact Type: Contacts, Top.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
F518-1A7A1-11006 F518-1A7A1-11006 Виробник : Amphenol Aorora ffc_fpc_100mm_f518_f519.pdf FFC & FPC Connectors F518-1A7A1-11006-NON-ZIF
на замовлення 1159 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 17
F518-1A7A1-11006 F518-1A7A1-11006 Виробник : Amphenol ICC / Aorora ffc_fpc_100mm_f518_f519.pdf FFC & FPC Connectors F518-1A7A1-11006-NON-ZIF
F518-1A7A1-11006 F518-1A7A1-11006 Виробник : Amphenol ICC (FCI) ffc_fpc_100mm_f518_f519.pdf Description: CONN FFC FPC TOP 6POS 1MM R/A
Features: Solder Retention
Packaging: Tape & Reel (TR)
Contact Finish: Tin
Voltage Rating: 50V
Number of Positions: 6
Pitch: 0.039" (1.00mm)
Termination: Solder
FFC, FCB Thickness: 0.30mm