F51L-1A7H1-11008
F51L-1A7H1-11008 Amphenol ICC (FCI)
ffc_fpc_100mm_f51l.pdf
Виробник: Amphenol ICC (FCI)
Description: CONN FFC FPC BOTTOM 8POS 1MM R/A
Packaging: Tape & Reel (TR)
Features: Solder Retention, Zero Insertion Force (ZIF)
Contact Finish: Gold
Voltage Rating: 50V
Mounting Type: Surface Mount, Right Angle
Number of Positions: 8
Pitch: 0.039" (1.00mm)
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Termination: Solder
Height Above Board: 0.100" (2.54mm)
Locking Feature: Flip Lock
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Actuator Material: Polyamide (PA9T), Nylon 9T, Halogen Free
Contact Material: Phosphor Bronze
FFC, FCB Thickness: 0.33mm
Housing Material: Liquid Crystal Polymer (LCP)
Cable End Type: Notched
Flat Flex Type: FFC, FPC
Connector/Contact Type: Contacts, Bottom
на замовлення 10200 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN FFC FPC BOTTOM 8POS 1MM R/A, Packaging: Tape & Reel (TR), Features: Solder Retention, Zero Insertion Force (ZIF), Contact Finish: Gold, Voltage Rating: 50V, Mounting Type: Surface Mount, Right Angle, Number of Positions: 8, Pitch: 0.039" (1.00mm), Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Termination: Solder, Height Above Board: 0.100" (2.54mm), Locking Feature: Flip Lock, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Actuator Material: Polyamide (PA9T), Nylon 9T, Halogen Free, Contact Material: Phosphor Bronze, FFC, FCB Thickness: 0.33mm, Housing Material: Liquid Crystal Polymer (LCP), Cable End Type: Notched, Flat Flex Type: FFC, FPC, Connector/Contact Type: Contacts, Bottom.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
F51L-1A7H1-11008 F51L-1A7H1-11008 Виробник : Amphenol Aorora ffc_fpc_100mm_f51l.pdf FFC & FPC Connectors F51L-1A7H1-11008-Flip type
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 12
F51L-1A7H1-11008 F51L-1A7H1-11008 Виробник : Amphenol ICC (FCI) ffc_fpc_100mm_f51l.pdf Description: CONN FFC FPC BOTTOM 8POS 1MM R/A
Packaging: Cut Tape (CT)
Contact Finish: Gold
Voltage Rating: 50V
Number of Positions: 8
Pitch: 0.039" (1.00mm)
Termination: Solder
Locking Feature: Flip Lock
FFC, FCB Thickness: 0.33mm