F52Q-1A7H1-11007
F52Q-1A7H1-11007 Amphenol ICC (FCI)
ffc_fpc_100mm_f52q_f52r.pdf
Виробник: Amphenol ICC (FCI)
Description: CONN FFC FPC TOP 7POS 1MM R/A
Features: Solder Retention, Zero Insertion Force (ZIF)
Packaging: Cut Tape (CT)
Contact Finish: Gold
Voltage Rating: 50V
Mounting Type: Surface Mount, Right Angle
Number of Positions: 7
Pitch: 0.039" (1.00mm)
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Termination: Solder
Height Above Board: 0.079" (2.00mm)
Contact Material: Phosphor Bronze
FFC, FCB Thickness: 0.33mm
Housing Material: Liquid Crystal Polymer (LCP), Glass Filled
Cable End Type: Notched
Flat Flex Type: FFC, FPC
Connector/Contact Type: Contacts, Top
Part Status: Active
на замовлення 1372 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 10
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN FFC FPC TOP 7POS 1MM R/A, Features: Solder Retention, Zero Insertion Force (ZIF), Packaging: Tape & Reel (TR), Contact Finish: Gold, Voltage Rating: 50V, Mounting Type: Surface Mount, Right Angle, Number of Positions: 7, Pitch: 0.039" (1.00mm), Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Termination: Solder, Height Above Board: 0.079" (2.00mm), Locking Feature: Slide Lock, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Actuator Material: Polyamide (PA9T), Nylon 9T, Glass Filled, Halogen Free, Contact Material: Phosphor Bronze, FFC, FCB Thickness: 0.33mm, Housing Material: Liquid Crystal Polymer (LCP), Glass Filled, Cable End Type: Notched, Flat Flex Type: FFC, FPC, Connector/Contact Type: Contacts, Top, Part Status: Active.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
F52Q-1A7H1-11007 F52Q-1A7H1-11007 Виробник : Amphenol Aorora ffc_fpc_100mm_f52q_f52r.pdf FFC & FPC Connectors F52Q-1A7H1-11007-Slider type
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 9
F52Q-1A7H1-11007 F52Q-1A7H1-11007 Виробник : AMPHENOL COMMUNICATIONS SOLUTIONS ffc_fpc_100mm_f52q_f52r.pdf Description: AMPHENOL COMMUNICATIONS SOLUTIONS - F52Q-1A7H1-11007 - FFC/FPC-Leiterplattensteckverbinder, abgewinkelt, ZIF, 1 mm, 7 Kontakt(e), Buchse, F52Q
tariffCode: 85366930
rohsCompliant: YES
FFC/FPC-Dicke: 0.3mm
Kontaktüberzug: Vergoldete Kontakte
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Kontaktmaterial: Phosphorbronze
isCanonical: Y
Ausführung: Buchse
usEccn: EAR99
Anzahl der Kontakte: 7Kontakt(e)
euEccn: NLR
Kontaktposition: Oben
Produktpalette: F52Q
productTraceability: No
Kontaktanschluss: Oberflächenmontage
Anzahl der Reihen: 1 Reihe
Rastermaß: 1mm
SVHC: No SVHC (12-Jan-2017)
Мінімальне замовлення: 21
F52Q-1A7H1-11007 F52Q-1A7H1-11007 Виробник : Amphenol ICC (FCI) ffc_fpc_100mm_f52q_f52r.pdf Description: CONN FFC FPC TOP 7POS 1MM R/A
Packaging: Tape & Reel (TR)
Contact Finish: Gold
Voltage Rating: 50V
Number of Positions: 7
Pitch: 0.039" (1.00mm)
Termination: Solder
FFC, FCB Thickness: 0.33mm