F52R-1A7A1-11008 Amphenol ICC (FCI)
ffc_fpc_100mm_f52q_f52r.pdf
Виробник: Amphenol ICC (FCI)
Description: FLEX CONNECTOR 1.00MM PITCH 8POS
Features: Solder Retention, Zero Insertion Force (ZIF)
Packaging: Tape & Reel (TR)
Contact Finish: Tin
Voltage Rating: 50V
Mounting Type: Surface Mount, Right Angle
Number of Positions: 8
Pitch: 0.039" (1.00mm)
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Termination: Solder
Height Above Board: 0.079" (2.00mm)
Contact Material: Phosphor Bronze
FFC, FCB Thickness: 0.30mm
Connector/Contact Type: Contacts, Bottom
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: FLEX CONNECTOR 1.00MM PITCH 8POS, Features: Solder Retention, Zero Insertion Force (ZIF), Packaging: Tape & Reel (TR), Contact Finish: Tin, Voltage Rating: 50V, Mounting Type: Surface Mount, Right Angle, Number of Positions: 8, Pitch: 0.039" (1.00mm), Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Termination: Solder, Height Above Board: 0.079" (2.00mm), Locking Feature: Slide Lock, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Actuator Material: Polyamide (PA9T), Nylon 9T, Glass Filled, Halogen Free, Contact Material: Phosphor Bronze, FFC, FCB Thickness: 0.30mm, Housing Material: Liquid Crystal Polymer (LCP), Glass Filled, Halogen Free, Cable End Type: Tapered, Flat Flex Type: FFC, FPC, Connector/Contact Type: Contacts, Bottom.