F52R-1A7H1-11006
F52R-1A7H1-11006 AMPHENOL COMMUNICATIONS SOLUTIONS
3106950.pdf
Виробник: AMPHENOL COMMUNICATIONS SOLUTIONS
Description: AMPHENOL COMMUNICATIONS SOLUTIONS - F52R-1A7H1-11006 - FFC/FPC-Leiterplattensteckverbinder, abgewinkelt, ZIF, 1 mm, 6 Kontakt(e), Buchse, F52R
tariffCode: 85366930
rohsCompliant: YES
FFC/FPC-Dicke: 0.3mm
Kontaktüberzug: Vergoldete Kontakte
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Kontaktmaterial: Phosphorbronze
Ausführung: Buchse
usEccn: EAR99
Anzahl der Kontakte: 6Kontakt(e)
euEccn: NLR
Kontaktposition: Unten
Produktpalette: F52R
productTraceability: No
Kontaktanschluss: Oberflächenmontage
Anzahl der Reihen: 1 Reihe
Rastermaß: 1mm
SVHC: No SVHC (12-Jan-2017)
на замовлення 16200 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN FFC FPC BOTTOM 6POS 1MM R/A, Packaging: Tape & Reel (TR), Features: Solder Retention, Zero Insertion Force (ZIF), Contact Finish: Gold, Voltage Rating: 50V, Mounting Type: Surface Mount, Right Angle, Number of Positions: 6, Pitch: 0.039" (1.00mm), Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Termination: Solder, Height Above Board: 0.079" (2.00mm), Locking Feature: Slide Lock, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Actuator Material: Polyamide (PA9T), Nylon 9T, Glass Filled, Halogen Free, Contact Material: Phosphor Bronze, FFC, FCB Thickness: 0.30mm, Housing Material: Liquid Crystal Polymer (LCP), Glass Filled, Halogen Free, Cable End Type: Tapered, Flat Flex Type: FFC, FPC, Connector/Contact Type: Contacts, Bottom.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
F52R-1A7H1-11006 F52R-1A7H1-11006 Виробник : Amphenol ICC (FCI) ffc_fpc_100mm_f52q_f52r.pdf Description: CONN FFC FPC BOTTOM 6POS 1MM R/A
Packaging: Tape & Reel (TR)
Features: Solder Retention, Zero Insertion Force (ZIF)
Contact Finish: Gold
Voltage Rating: 50V
Mounting Type: Surface Mount, Right Angle
Number of Positions: 6
Pitch: 0.039" (1.00mm)
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Termination: Solder
Height Above Board: 0.079" (2.00mm)
Contact Material: Phosphor Bronze
FFC, FCB Thickness: 0.30mm
Connector/Contact Type: Contacts, Bottom
Кількість Ціна
Packaging: Cut Tape (CT)
Contact Finish: Gold
Voltage Rating: 50V
Number of Positions: 6
Pitch: 0.039" (1.00mm)
Termination: Solder
FFC, FCB Thickness: 0.30mm
Мінімальне замовлення: 7
F52R-1A7H1-11006 F52R-1A7H1-11006 Виробник : Amphenol Aorora ffc_fpc_100mm_f52q_f52r.pdf FFC & FPC Connectors F52R-1A7H1-11006-Slider type
Мінімальне замовлення: 6
F52R-1A7H1-11006 F52R-1A7H1-11006 Виробник : AMPHENOL COMMUNICATIONS SOLUTIONS 3106950.pdf Description: AMPHENOL COMMUNICATIONS SOLUTIONS - F52R-1A7H1-11006 - FFC/FPC-Leiterplattensteckverbinder, abgewinkelt, ZIF, 1 mm, 6 Kontakt(e), Buchse, F52R
tariffCode: 85366930
rohsCompliant: YES
FFC/FPC-Dicke: 0.3mm
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Ausführung: Buchse
usEccn: EAR99
euEccn: NLR
Kontaktposition: Unten
Produktpalette: F52R
productTraceability: No
Anzahl der Reihen: 1 Reihe
Rastermaß: 1mm
SVHC: No SVHC (12-Jan-2017)
Мінімальне замовлення: 12
F52R-1A7H1-11006 F52R-1A7H1-11006 Виробник : FCI f52r.pdf Conn FFC/FPC Connector SKT 6 POS 1mm Solder RA SMD T/R