Продукція > KYOCERA AVX > F930J477MNCAJ6
F930J477MNCAJ6
F930J477MNCAJ6 KYOCERA AVX
F93-AJ6.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Description: CAP TANT 470UF 20% 6.3V 2917
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Features: Automotive
Package / Case: 2917 (7343 Metric)
Size / Dimension: 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Molded
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Ratings: AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance): 300mOhm @ 100kHz
Manufacturer Size Code: N
Height - Seated (Max): 0.118" (3.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 470 µF
Voltage - Rated: 6.3 V
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q200
на замовлення 9500 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 500
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: KYOCERA AVX - F930J477MNCAJ6 - Tantalkondensator zur Oberflächenmontage, 470 µF, 6.3 V, 2917 [Metrisch 7343], ± 20%, 0.3 ohm, N, tariffCode: 85322100, Produkthöhe: 2.9mm, Bauform / Gehäuse des Kondensators: 2917 [Metrisch 7343], rohsCompliant: YES, Ausfallrate: -, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Kapazitätstoleranz: ± 20%, Qualifikation: AEC-Q200, isCanonical: N, usEccn: EAR99, Betriebstemperatur, min.: -55°C, Äquivalenter Serienwiderstand (ESR): 0.3ohm, Produktlänge: 7.3mm, euEccn: NLR, Kapazität: 470µF, Spannung (DC): 6.3V, Rippelstrom: -, Produktpalette: F93-AJ6 Series, Hersteller-Größencode: N, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Betriebstemperatur, max.: 125°C, Produktbreite: 4.3mm, SVHC: No SVHC (21-Jan-2025).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
F930J477MNCAJ6 F930J477MNCAJ6 Виробник : KYOCERA AVX AVXC-S-A0014409144-1.pdf?hkey=6D3A4C79FDBF58556ACFDE234799DDF0 Description: KYOCERA AVX - F930J477MNCAJ6 - Tantalkondensator zur Oberflächenmontage, 470 µF, 6.3 V, 2917 [Metrisch 7343], ± 20%, 0.3 ohm, N
tariffCode: 85322100
Produkthöhe: 2.9mm
Bauform / Gehäuse des Kondensators: 2917 [Metrisch 7343]
rohsCompliant: YES
Ausfallrate: -
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Kapazitätstoleranz: ± 20%
Qualifikation: AEC-Q200
isCanonical: N
usEccn: EAR99
Betriebstemperatur, min.: -55°C
Äquivalenter Serienwiderstand (ESR): 0.3ohm
Produktlänge: 7.3mm
euEccn: NLR
Kapazität: 470µF
Spannung (DC): 6.3V
Rippelstrom: -
Produktpalette: F93-AJ6 Series
Hersteller-Größencode: N
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
Betriebstemperatur, max.: 125°C
Produktbreite: 4.3mm
SVHC: No SVHC (21-Jan-2025)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 500
F930J477MNCAJ6 F930J477MNCAJ6 Виробник : KYOCERA AVX F93.pdf Category: SMD tantalum capacitors
Description: Capacitor: tantalum; 470uF; 6.3VDC; SMD; N; 2917; ±20%; -55÷125°C
Type of capacitor: tantalum
Mounting: SMD
Capacitance: 470µF
Operating voltage: 6.3V DC
Tolerance: ±20%
Operating temperature: -55...125°C
Manufacturer series: F93
Case: N
Case - mm: 7343
Case - inch: 2917
на замовлення 466 шт:
Мінімальне замовлення: 4
tariffCode: 85322100
Produkthöhe: 2.9mm
rohsCompliant: YES
Ausfallrate: -
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Kapazitätstoleranz: ± 20%
Qualifikation: AEC-Q200
isCanonical: N
usEccn: EAR99
Produktlänge: 7.3mm
euEccn: NLR
Kapazität: 470µF
Spannung (DC): 6.3V
Rippelstrom: -
Produktpalette: F93-AJ6 Series
Hersteller-Größencode: N
productTraceability: No
Produktbreite: 4.3mm
SVHC: No SVHC (21-Jan-2025)
на замовлення 415 шт:
Мінімальне замовлення: 100
F930J477MNCAJ6 F930J477MNCAJ6 Виробник : KYOCERA AVX F93-AJ6.pdf Description: CAP TANT 470UF 20% 6.3V 2917
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Features: Automotive
Mounting Type: Surface Mount
Type: Molded
Ratings: AEC-Q200
Manufacturer Size Code: N
Part Status: Active
Capacitance: 470 µF
Voltage - Rated: 6.3 V
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q200
Мінімальне замовлення: 3
F930J477MNCAJ6 F930J477MNCAJ6 Виробник : KYOCERA AVX F93-AJ6.pdf Tantalum Capacitors - Solid SMD 6.3V 470uF 20% 2917 ESR=.3Ohm AEC-Q200
на замовлення 300 шт:
Мінімальне замовлення: 3
Produkthöhe: 2.9mm
Kapazitätstoleranz: ± 20%
isCanonical: Y
Produktlänge: 7.3mm
Kapazität: 470µF
Spannung (DC): 6.3V
Produktbreite: 4.3mm