Продукція > KYOCERA AVX > F950J107MPAAQ2
F950J107MPAAQ2
F950J107MPAAQ2 KYOCERA AVX
F95.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Description: CAP TANT 100UF 20% 6.3V 0805
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Features: General Purpose
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension: 0.087" L x 0.049" W (2.20mm x 1.25mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Conformal Coated
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance): 1.2Ohm
Manufacturer Size Code: P
Height - Seated (Max): 0.047" (1.20mm)
Part Status: Active
Capacitance: 100 µF
Voltage - Rated: 6.3 V
на замовлення 23000 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Написати відгук
Description: KYOCERA AVX - F950J107MPAAQ2 - Tantalkondensator zur Oberflächenmontage, 100 µF, 6.3 V, 0805 [Metrisch 2012], ± 20%, 1.2 ohm, P, tariffCode: 85322100, Produkthöhe: 1mm, Bauform / Gehäuse des Kondensators: 0805 [Metrisch 2012], rohsCompliant: YES, Ausfallrate: -, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Kapazitätstoleranz: ± 20%, Qualifikation: -, usEccn: EAR99, Betriebstemperatur, min.: -55°C, Äquivalenter Serienwiderstand (ESR): 1.2ohm, Produktlänge: 2.2mm, euEccn: NLR, Kapazität: 100µF, Spannung (DC): 6.3V, Rippelstrom: -, Produktpalette: F95 Series, Hersteller-Größencode: P, productTraceability: No, Betriebstemperatur, max.: 125°C, Produktbreite: 1.25mm, SVHC: No SVHC (21-Jan-2025).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
F950J107MPAAQ2 F950J107MPAAQ2 Виробник : KYOCERA AVX F95.pdf Description: KYOCERA AVX - F950J107MPAAQ2 - Tantalkondensator zur Oberflächenmontage, 100 µF, 6.3 V, 0805 [Metrisch 2012], ± 20%, 1.2 ohm, P
tariffCode: 85322100
Produkthöhe: 1mm
Bauform / Gehäuse des Kondensators: 0805 [Metrisch 2012]
rohsCompliant: YES
Ausfallrate: -
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Kapazitätstoleranz: ± 20%
Qualifikation: -
usEccn: EAR99
Betriebstemperatur, min.: -55°C
Äquivalenter Serienwiderstand (ESR): 1.2ohm
Produktlänge: 2.2mm
euEccn: NLR
Kapazität: 100µF
Spannung (DC): 6.3V
Rippelstrom: -
Produktpalette: F95 Series
Hersteller-Größencode: P
productTraceability: No
Betriebstemperatur, max.: 125°C
Produktbreite: 1.25mm
SVHC: No SVHC (21-Jan-2025)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 100
F950J107MPAAQ2 F950J107MPAAQ2 Виробник : KYOCERA AVX F95.pdf Description: CAP TANT 100UF 20% 6.3V 0805
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Features: General Purpose
Mounting Type: Surface Mount
Type: Conformal Coated
Manufacturer Size Code: P
Part Status: Active
Capacitance: 100 µF
Voltage - Rated: 6.3 V
Мінімальне замовлення: 6
tariffCode: 85322100
Produkthöhe: 1mm
rohsCompliant: YES
Ausfallrate: -
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Kapazitätstoleranz: ± 20%
Qualifikation: -
usEccn: EAR99
Produktlänge: 2.2mm
euEccn: NLR
Kapazität: 100µF
Spannung (DC): 6.3V
Rippelstrom: -
Produktpalette: F95 Series
Hersteller-Größencode: P
productTraceability: No
Produktbreite: 1.25mm
SVHC: No SVHC (21-Jan-2025)
Мінімальне замовлення: 12
F950J107MPAAQ2 F950J107MPAAQ2 Виробник : Kyocera AVX F95.pdf Tantalum Capacitors - Solid SMD 6.3V 100uF 0905 ESR= 1.2Ohms 20%
товару немає в наявності
F950J107MPAAQ2 Виробник : KYOCERA AVX F95.pdf Category: SMD tantalum capacitors
Description: Capacitor: tantalum; 100uF; 6.3VDC; SMD; P; 0805; ±20%; -55÷125°C
Type of capacitor: tantalum
Capacitance: 100µF
Operating voltage: 6.3V DC
Mounting: SMD
Case: P
Case - inch: 0805
Case - mm: 2012
Tolerance: ±20%
Operating temperature: -55...125°C