Продукція > KYOCERA AVX > F951C476KBAAQ2
F951C476KBAAQ2
F951C476KBAAQ2 KYOCERA AVX
F95.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Description: CAP TANT 47UF 10% 16V 1411
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±10%
Features: General Purpose
Package / Case: 1411 (3528 Metric)
Size / Dimension: 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Conformal Coated
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance): 600mOhm
Manufacturer Size Code: B
Height - Seated (Max): 0.079" (2.00mm)
Capacitance: 47 µF
Voltage - Rated: 16 V
на замовлення 2000 шт:
Написати відгук
Description: KYOCERA AVX - F951C476KBAAQ2 - Tantalkondensator zur Oberflächenmontage, 47 µF, 16 V, 1411 [Metrisch 3528], ± 10%, 0.6 ohm, B, tariffCode: 85322100, Produkthöhe: 1.9mm, Bauform / Gehäuse des Kondensators: 1411 [Metrisch 3528], rohsCompliant: YES, Ausfallrate: -, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Kapazitätstoleranz: ± 10%, Qualifikation: -, isCanonical: Y, usEccn: EAR99, Betriebstemperatur, min.: -55°C, Äquivalenter Serienwiderstand (ESR): 0.6ohm, Produktlänge: 3.5mm, euEccn: NLR, Kapazität: 47µF, Spannung (DC): 16V, Rippelstrom: 376mA, Produktpalette: F95 Series, Hersteller-Größencode: B, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Betriebstemperatur, max.: 125°C, Produktbreite: 2.8mm, SVHC: No SVHC (21-Jan-2025).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
F951C476KBAAQ2 F951C476KBAAQ2 Виробник : KYOCERA AVX F95.pdf Description: CAP TANT 47UF 10% 16V 1411
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±10%
Features: General Purpose
Mounting Type: Surface Mount
Type: Conformal Coated
Manufacturer Size Code: B
Capacitance: 47 µF
Voltage - Rated: 16 V
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 4
F951C476KBAAQ2 F951C476KBAAQ2 Виробник : KYOCERA AVX F95.pdf Tantalum Capacitors - Solid SMD 47uF 16V 10% 1411 3. 5x2.8x1.8mm
на замовлення 42 шт:
Мінімальне замовлення: 4
F951C476KBAAQ2 F951C476KBAAQ2 Виробник : KYOCERA AVX F95.pdf Description: KYOCERA AVX - F951C476KBAAQ2 - Tantalkondensator zur Oberflächenmontage, 47 µF, 16 V, 1411 [Metrisch 3528], ± 10%, 0.6 ohm, B
tariffCode: 85322100
Produkthöhe: 1.9mm
Bauform / Gehäuse des Kondensators: 1411 [Metrisch 3528]
rohsCompliant: YES
Ausfallrate: -
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Kapazitätstoleranz: ± 10%
Qualifikation: -
isCanonical: N
usEccn: EAR99
Betriebstemperatur, min.: -55°C
Äquivalenter Serienwiderstand (ESR): 0.6ohm
Produktlänge: 3.5mm
euEccn: NLR
Kapazität: 47µF
Spannung (DC): 16V
Rippelstrom: 376mA
Produktpalette: F95 Series
Hersteller-Größencode: B
productTraceability: No
Betriebstemperatur, max.: 125°C
Produktbreite: 2.8mm
SVHC: No SVHC (21-Jan-2025)
на замовлення 120 шт:
Мінімальне замовлення: 100
tariffCode: 85322100
Produkthöhe: 1.9mm
rohsCompliant: YES
Ausfallrate: -
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Kapazitätstoleranz: ± 10%
Qualifikation: -
isCanonical: Y
usEccn: EAR99
Produktlänge: 3.5mm
euEccn: NLR
Kapazität: 47µF
Spannung (DC): 16V
Rippelstrom: 376mA
Produktpalette: F95 Series
Hersteller-Größencode: B
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
Produktbreite: 2.8mm
SVHC: No SVHC (21-Jan-2025)
на замовлення 120 шт:
Мінімальне замовлення: 6
F951C476KBAAQ2 Виробник : KYOCERA AVX F95.pdf Category: SMD tantalum capacitors
Description: Capacitor: tantalum; 47uF; 16VDC; SMD; B; 1210; ±20%; -55÷125°C; F95
Type of capacitor: tantalum
Capacitance: 47µF
Operating voltage: 16V DC
Case: B
Case - inch: 1210
Case - mm: 3528
Mounting: SMD
Manufacturer series: F95
Tolerance: ±20%
Operating temperature: -55...125°C