Продукція > TDK CORPORATION > FA20NP02A683JNU00
FA20NP02A683JNU00
FA20NP02A683JNU00 TDK Corporation
leadmlcc_halogenfree_fa150_en.pdf
Виробник: TDK Corporation
Description: CAP CER 0.068UF 100V NP0 RADIAL
Tolerance: ±5%
Lead Style: Formed Leads - Kinked
Features: High Temperature
Packaging: Bulk
Voltage - Rated: 100V
Package / Case: Radial
Temperature Coefficient: C0G, NP0
Size / Dimension: 0.217" L x 0.157" W (5.50mm x 4.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Ratings: AEC-Q200
Height - Seated (Max): 0.276" (7.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 0.068 µF
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP CER 0.068UF 100V NP0 RADIAL, Tolerance: ±5%, Lead Style: Formed Leads - Kinked, Features: High Temperature, Packaging: Bulk, Voltage - Rated: 100V, Package / Case: Radial, Temperature Coefficient: C0G, NP0, Size / Dimension: 0.217" L x 0.157" W (5.50mm x 4.00mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Ratings: AEC-Q200, Height - Seated (Max): 0.276" (7.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 0.068 µF.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
FA20NP02A683JNU00 FA20NP02A683JNU00 Виробник : TDK leadmlcc_halogenfree_fa150_en.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded 100V 0.068uF NP0 5% RAD LS:5mm AEC-Q200