Продукція > TDK CORPORATION > FA22NP02A104JNU06
FA22NP02A104JNU06
FA22NP02A104JNU06 TDK Corporation
FA_Series_Automotive_High_Temp.pdf
Виробник: TDK Corporation
Description: CAP CER 0.1UF 100V NP0 RADIAL
Packaging: Tape & Box (TB)
Tolerance: ±5%
Lead Style: Formed Leads - Kinked
Features: High Temperature
Voltage - Rated: 100V
Package / Case: Radial
Temperature Coefficient: C0G, NP0
Size / Dimension: 0.295" L x 0.177" W (7.50mm x 4.50mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Ratings: AEC-Q200
Height - Seated (Max): 0.335" (8.50mm)
Part Status: Obsolete
Capacitance: 0.1 µF
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP CER 0.1UF 100V NP0 RADIAL, Packaging: Tape & Box (TB), Tolerance: ±5%, Lead Style: Formed Leads - Kinked, Features: High Temperature, Voltage - Rated: 100V, Package / Case: Radial, Temperature Coefficient: C0G, NP0, Size / Dimension: 0.295" L x 0.177" W (7.50mm x 4.50mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Ratings: AEC-Q200, Height - Seated (Max): 0.335" (8.50mm), Part Status: Obsolete, Capacitance: 0.1 µF.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
FA22NP02A104JNU06 FA22NP02A104JNU06 Виробник : TDK eadmlcc_halogenfree_fa150_en-890480.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded 0.1uF 100volts NP0 LS=5mm AEC-Q200