FA5S040HP1
FA5-Series%20Datasheet.pdf
Код товару: 142541
Додати до обраних Обраний товар
Виробник:
Роз'єми, клеми, з'єднувачі > Інші
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Інші пропозиції FA5S040HP1
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
FA5S040HP1 Виробник : JAE Electronics FA5-Series%20Datasheet.pdf FFC & FPC Connectors 0.5MM 40P PCB TO FPC Група товару: Розніми під надплоський кабель FFC/FPC Од. вим: шт
товару немає в наявності
FA5S040HP1 FA5S040HP1 Виробник : JAE Electronics FA5-Series%20Datasheet.pdf Description: CONN FPC BOTTOM 40POS 0.5MM R/A
Packaging: Strip
Features: Solder Retention, Zero Insertion Force (ZIF)
Contact Finish: Gold
Voltage Rating: 50V
Mounting Type: Surface Mount, Right Angle
Number of Positions: 40
Pitch: 0.020" (0.50mm)
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination: Solder
Height Above Board: 0.057" (1.45mm)
Locking Feature: Flip Lock
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Actuator Material: Polyamide (PA), Nylon, Glass Filled
Contact Material: Copper Alloy
FFC, FCB Thickness: 0.30mm
Housing Material: Liquid Crystal Polymer (LCP), Glass Filled
Cable End Type: Tapered
Flat Flex Type: FPC
Connector/Contact Type: Contacts, Bottom
Part Status: Last Time Buy
FA5S040HP1 FA5S040HP1 Виробник : JAE Electronics JAEIS03198_1-2550415.pdf FFC & FPC Connectors 0.5MM 40P PCB TO FPC