FA5S040HP1R3000 JAE Electronics
FA5-Series%20Datasheet.pdf
Виробник: JAE Electronics
FFC & FPC Connectors 0.5MM 40P PCB TO FPC Група товару: Розніми під надплоський кабель FFC/FPC Од. вим: шт
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN FPC BOTTOM 40POS 0.5MM R/A, Features: Solder Retention, Zero Insertion Force (ZIF), Packaging: Tape & Reel (TR), Contact Finish: Gold, Voltage Rating: 50V, Mounting Type: Surface Mount, Right Angle, Number of Positions: 40, Pitch: 0.020" (0.50mm), Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination: Solder, Height Above Board: 0.057" (1.45mm), Locking Feature: Flip Lock, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Actuator Material: Polyamide (PA), Nylon, Glass Filled, Contact Material: Copper Alloy, FFC, FCB Thickness: 0.30mm, Housing Material: Liquid Crystal Polymer (LCP), Glass Filled, Cable End Type: Tapered, Flat Flex Type: FPC, Connector/Contact Type: Contacts, Bottom.
Інші пропозиції FA5S040HP1R3000
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
FA5S040HP1R3000 Виробник : JAE Electronics FA5-Series%20Datasheet.pdf Description: CONN FPC BOTTOM 40POS 0.5MM R/A
Features: Solder Retention, Zero Insertion Force (ZIF)
Packaging: Tape & Reel (TR)
Contact Finish: Gold
Voltage Rating: 50V
Mounting Type: Surface Mount, Right Angle
Number of Positions: 40
Pitch: 0.020" (0.50mm)
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination: Solder
Height Above Board: 0.057" (1.45mm)
Locking Feature: Flip Lock
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Actuator Material: Polyamide (PA), Nylon, Glass Filled
Contact Material: Copper Alloy
FFC, FCB Thickness: 0.30mm