Продукція > JAE ELECTRONICS > FB10S051JT1R6000
FB10S051JT1R6000
FB10S051JT1R6000 JAE Electronics
Виробник: JAE Electronics
Description: CONN FPC BOTTOM 51POS 0.3MM R/A
Contact Finish: Gold
Voltage Rating: 50V
Mounting Type: Surface Mount, Right Angle
Number of Positions: 51
Pitch: 0.012" (0.30mm)
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination: Solder
Height Above Board: 0.035" (0.88mm)
Contact Material: Phosphor Bronze
FFC, FCB Thickness: 0.20mm
Connector/Contact Type: Contacts, Bottom
Part Status: Last Time Buy
на замовлення 6986 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 6
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN FPC BOTTOM 51POS 0.3MM R/A, Packaging: Tape & Reel (TR), Features: Zero Insertion Force (ZIF), Contact Finish: Gold, Voltage Rating: 50V, Mounting Type: Surface Mount, Right Angle, Number of Positions: 51, Pitch: 0.012" (0.30mm), Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination: Solder, Height Above Board: 0.035" (0.88mm), Locking Feature: Flip Lock, Actuator Material: Plastic, Contact Material: Phosphor Bronze, FFC, FCB Thickness: 0.20mm, Housing Material: Plastic, Cable End Type: Tabbed or Tapered, Flat Flex Type: FPC, Connector/Contact Type: Contacts, Bottom, Part Status: Last Time Buy.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
FB10S051JT1R6000 FB10S051JT1R6000 Виробник : JAE Electronics B-0310-1E_FB10-JT1-1129821.pdf FFC & FPC Connectors 51P 0.3MM RA FPC LOW PROF BOTTOM SUR
на замовлення 259 шт:
FB10S051JT1R6000 FB10S051JT1R6000 Виробник : JAE Electronics Description: CONN FPC BOTTOM 51POS 0.3MM R/A
Contact Finish: Gold
Voltage Rating: 50V
Number of Positions: 51
Pitch: 0.012" (0.30mm)
Termination: Solder
FFC, FCB Thickness: 0.20mm