FC8J33040L
FC8J33040L Panasonic Electronic Components
FC8J33040L_DS.pdf
Виробник: Panasonic Electronic Components
Description: MOSFET 2N-CH 33V 5A WMINI8-F1
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 8-SMD, Flat Leads
Mounting Type: Surface Mount
Configuration: 2 N-Channel (Dual)
Operating Temperature: 150°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
Power - Max: 1W
Drain to Source Voltage (Vdss): 33V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 5A
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 220pF @ 10V
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 38mOhm @ 2.5A, 10V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 2.8nC @ 4.5V
Vgs(th) (Max) @ Id: 2.5V @ 260µA
Supplier Device Package: WMini8-F1
на замовлення 100 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 6
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: MOSFET 2N-CH 33V 5A WMINI8-F1, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 8-SMD, Flat Leads, Mounting Type: Surface Mount, Configuration: 2 N-Channel (Dual), Operating Temperature: 150°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), Power - Max: 1W, Drain to Source Voltage (Vdss): 33V, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 5A, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 220pF @ 10V, Rds On (Max) @ Id, Vgs: 38mOhm @ 2.5A, 10V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 2.8nC @ 4.5V, Vgs(th) (Max) @ Id: 2.5V @ 260µA, Supplier Device Package: WMini8-F1.
Інші пропозиції FC8J33040L
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
FC8J33040L FC8J33040L Виробник : Panasonic FC8J3304_E-1142463.pdf MOSFET Nch+Nch MOS FET
на замовлення 2034 шт:
FC8J33040L FC8J33040L Виробник : Panasonic Electronic Components FC8J33040L_DS.pdf Description: MOSFET 2N-CH 33V 5A WMINI8-F1
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Surface Mount
Power - Max: 1W