FCHP0402E1000BTT1
FCHP0402E1000BTT1 Vishay Dale Thin Film
fchpseries.pdf
Виробник: Vishay Dale Thin Film
Description: FCHP0402 25PPM 100 OHM 0.1% TOPS
Power (Watts): 1W
Tolerance: ±0.1%
Features: Flame Retardant Coating, RF, High Frequency, Safety
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 0402 (1005 Metric)
Temperature Coefficient: ±25ppm/°C
Size / Dimension: 0.042" L x 0.022" W (1.07mm x 0.56mm)
Composition: Thin Film
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
Number of Terminations: 2
Supplier Device Package: 0402
Height - Seated (Max): 0.015" (0.38mm)
Resistance: 100 Ohms
на замовлення 658 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 3
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: VISHAY - FCHP0402E1000BTT1 - Chipwiderstand, Oberflächenmontage, 100 ohm, ± 0.1%, 1 W, 0402 [Metrisch 1005], tariffCode: 85332100, rohsCompliant: YES, Bauform/Gehäuse des Widerstands: 0402 [Metrisch 1005], Widerstandstechnologie: Dünnschichtwiderstand, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Qualifikation: AEC-Q200, Nennleistung: 1W, Widerstandstyp: Hochleistung, isCanonical: N, Widerstand: 100ohm, usEccn: EAR99, Betriebstemperatur, min.: -55°C, Widerstandstoleranz: ± 0.1%, Temperaturkoeffizient: ± 25ppm/°C, Produktlänge: 1.07mm, euEccn: NLR, Produktpalette: Produktreihe FCHP, productTraceability: No, Nennspannung: 30V, Betriebstemperatur, max.: 155°C, Produktbreite: 0.56mm, SVHC: No SVHC (07-Nov-2024).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
FCHP0402E1000BTT1 FCHP0402E1000BTT1 Виробник : Vishay / Thin Film fchpseries.pdf High Frequency/RF Resistors 1W 100ohm .1%
на замовлення 4705 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 3
FCHP0402E1000BTT1 FCHP0402E1000BTT1 Виробник : Vishay fchpseries.pdf High Frequency/RF Resistors 50w 100ohm .1%
Мінімальне замовлення: 2
FCHP0402E1000BTT1 FCHP0402E1000BTT1 Виробник : VISHAY VISH-S-A0013439293-1.pdf?hkey=6D3A4C79FDBF58556ACFDE234799DDF0 Description: VISHAY - FCHP0402E1000BTT1 - Chipwiderstand, Oberflächenmontage, 100 ohm, ± 0.1%, 1 W, 0402 [Metrisch 1005]
tariffCode: 85332100
rohsCompliant: YES
Bauform/Gehäuse des Widerstands: 0402 [Metrisch 1005]
Widerstandstechnologie: Dünnschichtwiderstand
Qualifikation: AEC-Q200
Nennleistung: 1W
Widerstandstyp: Hochleistung
isCanonical: N
Widerstand: 100ohm
usEccn: EAR99
Betriebstemperatur, min.: -55°C
Widerstandstoleranz: ± 0.1%
Temperaturkoeffizient: ± 25ppm/°C
Produktlänge: 1.07mm
euEccn: NLR
Produktpalette: Produktreihe FCHP
productTraceability: No
Nennspannung: 30V
Betriebstemperatur, max.: 155°C
Produktbreite: 0.56mm
SVHC: No SVHC (07-Nov-2024)
на замовлення 347 шт:
Мінімальне замовлення: 100
tariffCode: 85332100
rohsCompliant: YES
Qualifikation: AEC-Q200
Nennleistung: 1W
Widerstandstyp: Hochleistung
isCanonical: Y
Widerstand: 100ohm
usEccn: EAR99
Widerstandstoleranz: ± 0.1%
Produktlänge: 1.07mm
euEccn: NLR
productTraceability: No
Nennspannung: 30V
Produktbreite: 0.56mm
SVHC: No SVHC (07-Nov-2024)
на замовлення 347 шт:
Мінімальне замовлення: 2
FCHP0402E1000BTT1 FCHP0402E1000BTT1 Виробник : Vishay Dale Thin Film fchpseries.pdf Description: FCHP0402 25PPM 100 OHM 0.1% TOPS
Power (Watts): 1W
Tolerance: ±0.1%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Composition: Thin Film
Number of Terminations: 2
Supplier Device Package: 0402
Resistance: 100 Ohms