FDA1254-H-8R0M=P3
FDA1254-H-8R0M=P3 Murata Electronics
J_E_TE243B_0013_FDA1254_reference-2303299.pdf
Виробник: Murata Electronics
Power Inductors - SMD
на замовлення 234 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 3
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: FIXED IND 8UH 7.1A 16 MOHM SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.496" L x 0.492" W (12.60mm x 12.50mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 16mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 9.1A, Material - Core: Metal, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.213" (5.40mm), Inductance: 8 µH, Current Rating (Amps): 7.1 A.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
FDA1254-H-8R0M=P3 FDA1254-H-8R0M=P3 Виробник : Murata Electronics pdfdownloadapi?cate=cgInductors&partno=FDA1254-H-8R0M%23 Description: FIXED IND 8UH 7.1A 16 MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.496" L x 0.492" W (12.60mm x 12.50mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 16mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 9.1A
Material - Core: Metal
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.213" (5.40mm)
Inductance: 8 µH
Current Rating (Amps): 7.1 A