Продукція > ON SEMICONDUCTOR > FDD120AN15A0-F085
FDD120AN15A0-F085
FDD120AN15A0-F085 ON Semiconductor
fdd120an15_f085-d.pdf
Виробник: ON Semiconductor
Trans MOSFET N-CH 150V 14A Automotive 3-Pin(2+Tab) DPAK T/R
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: MOSFET N-CH 150V 14A DPAK, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 14A (Tc), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 120mOhm @ 4A, 10V, Power Dissipation (Max): 65W (Tc), Vgs(th) (Max) @ Id: 4V @ 250µA, Supplier Device Package: TO-252AA, Part Status: Active, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V, Vgs (Max): ±20V, Drain to Source Voltage (Vdss): 150 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 14 nC @ 10 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 743 pF @ 25 V, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
FDD120AN15A0_F085 Виробник : onsemi Description: FDD120AN15A0_F085
товару немає в наявності
FDD120AN15A0-F085 FDD120AN15A0-F085 Виробник : onsemi fdd120an15_f085-d.pdf Description: MOSFET N-CH 150V 14A DPAK
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 14A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 120mOhm @ 4A, 10V
Power Dissipation (Max): 65W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 4V @ 250µA
Supplier Device Package: TO-252AA
Part Status: Active
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V
Vgs (Max): ±20V
Drain to Source Voltage (Vdss): 150 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 14 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 743 pF @ 25 V
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
FET Type: N-Channel
Vgs(th) (Max) @ Id: 4V @ 250µA
Part Status: Active
Vgs (Max): ±20V
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
FDD120AN15A0-F085 FDD120AN15A0-F085 Виробник : onsemi / Fairchild FDD120AN15_F085_D-2311966.pdf MOSFET 14A 150V MOSFET