FDD26AN06A0-F085
FDD26AN06A0-F085 ON Semiconductor
fdd26an06_f085-d.pdf
Виробник: ON Semiconductor
Trans MOSFET N-CH 60V 7A 3-Pin(2+Tab) DPAK T/R Automotive AEC-Q101
на замовлення 1678 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 255
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: MOSFET N-CH 60V 7A/36A TO252AA, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 7A (Ta), 36A (Tc), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 26mOhm @ 36A, 10V, Power Dissipation (Max): 75W (Tc), Vgs(th) (Max) @ Id: 4V @ 250µA, Supplier Device Package: TO-252AA, Grade: Automotive, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V, Vgs (Max): ±20V, Drain to Source Voltage (Vdss): 60 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 17 nC @ 10 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 800 pF @ 25 V, Qualification: AEC-Q101.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
FDD26AN06A0_F085 FDD26AN06A0_F085 Виробник : Fairchild Semiconductor FDD26AN06_F085.pdf Description: MOSFET N-CH 60V 7A DPAK-3
FDD26AN06A0-F085 FDD26AN06A0-F085 Виробник : ON Semiconductor / Fairchild FDD26AN06_F085_D-2312063.pdf MOSFET 60V N-CHAN PwrTrench 60V 36A 26mOhm
FDD26AN06A0-F085 FDD26AN06A0-F085 Виробник : onsemi fdd26an06-f085-d.pdf Description: MOSFET N-CH 60V 7A/36A TO252AA
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 7A (Ta), 36A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 26mOhm @ 36A, 10V
Power Dissipation (Max): 75W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 4V @ 250µA
Supplier Device Package: TO-252AA
Grade: Automotive
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V
Vgs (Max): ±20V
Drain to Source Voltage (Vdss): 60 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 17 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 800 pF @ 25 V