FDL100N50F
FDL100N50F ON Semiconductor
fdl100n50fd.pdf
Виробник: ON Semiconductor
Trans MOSFET N-CH 500V 100A 3-Pin(3+Tab) TO-264 Tube
на замовлення 200 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 25
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: ONSEMI - FDL100N50F - Leistungs-MOSFET, n-Kanal, 500 V, 100 A, 0.043 ohm, TO-264AA, Durchsteckmontage, tariffCode: 85412900, Transistormontage: Durchsteckmontage, Drain-Source-Spannung Vds: 500V, rohsCompliant: YES, Dauer-Drainstrom Id: 100A, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Qualifikation: -, MSL: -, usEccn: EAR99, Gate-Source-Schwellenspannung, max.: 5V, euEccn: NLR, Verlustleistung: 2.5kW, Bauform - Transistor: TO-264AA, Anzahl der Pins: 3Pin(s), Produktpalette: -, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Kanaltyp: n-Kanal, Rds(on)-Prüfspannung: 10V, Betriebstemperatur, max.: 150°C, Drain-Source-Durchgangswiderstand: 0.043ohm, SVHC: No SVHC (27-Jun-2024).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
FDL100N50F FDL100N50F Виробник : ON Semiconductor fdl100n50fd.pdf Trans MOSFET N-CH 500V 100A 3-Pin(3+Tab) TO-264 Tube
на замовлення 200 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 25
FDL100N50F FDL100N50F Виробник : onsemi fdl100n50f-d.pdf MOSFETs UniFET 500V
на замовлення 50 шт:
Мінімальне замовлення: 12
FDL100N50F FDL100N50F Виробник : ON-Semiconductor TFDL100n50f_FAIRCHILD_0001.pdf Код виробника: FDL100N50F RoHS Transistor N-Channel MOSFET; 500V; +/-30V; 43mOhm; 100A; 2,5kW; -55°C~150°C; Transistors
кількість в упаковці: 20 шт
на замовлення 20 шт:
на замовлення 50 шт:
FDL100N50F FDL100N50F Виробник : onsemi fdl100n50f-d.pdf Description: MOSFET N-CH 500V 100A TO264-3
Packaging: Tube
Package / Case: TO-264-3, TO-264AA
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 100A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 55mOhm @ 50A, 10V
Power Dissipation (Max): 2500W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 5V @ 250µA
Supplier Device Package: TO-264-3
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V
Vgs (Max): ±30V
Drain to Source Voltage (Vdss): 500 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 238 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 12000 pF @ 25 V
на замовлення 379 шт:
FDL100N50F FDL100N50F Виробник : ONSEMI ONSM-S-A0003586642-1.pdf?hkey=6D3A4C79FDBF58556ACFDE234799DDF0 Description: ONSEMI - FDL100N50F - Leistungs-MOSFET, n-Kanal, 500 V, 100 A, 0.043 ohm, TO-264AA, Durchsteckmontage
tariffCode: 85412900
Transistormontage: Durchsteckmontage
Drain-Source-Spannung Vds: 500V
rohsCompliant: YES
Dauer-Drainstrom Id: 100A
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Qualifikation: -
MSL: -
usEccn: EAR99
Gate-Source-Schwellenspannung, max.: 5V
euEccn: NLR
Verlustleistung: 2.5kW
Bauform - Transistor: TO-264AA
Anzahl der Pins: 3Pin(s)
Produktpalette: -
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
Kanaltyp: n-Kanal
Rds(on)-Prüfspannung: 10V
Betriebstemperatur, max.: 150°C
Drain-Source-Durchgangswiderstand: 0.043ohm
SVHC: No SVHC (27-Jun-2024)
на замовлення 181 шт:
FDL100N50F Виробник : ON-Semiconductor fdl100n50f-d.pdf Transistor N-Channel MOSFET; 500V; +/-30V; 43mOhm; 100A; 2,5kW; -55°C~150°C; FDL100N50F TFDL100n50f