FDP032N08
FDP032N08 ON Semiconductor
fdp032n08-d.pdf
Виробник: ON Semiconductor
Trans MOSFET N-CH Si 75V 235A 3-Pin(3+Tab) TO-220 Tube
на замовлення 41 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 5
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: MOSFET N-CH 75V 120A TO220-3, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-3, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 120A (Tc), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 3.2mOhm @ 75A, 10V, Power Dissipation (Max): 375W (Tc), Vgs(th) (Max) @ Id: 4.5V @ 250µA, Supplier Device Package: TO-220-3, Part Status: Active, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V, Vgs (Max): ±20V, Drain to Source Voltage (Vdss): 75 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 220 nC @ 10 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 15160 pF @ 25 V.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
FDP032N08 FDP032N08 Виробник : ON Semiconductor fdp032n08-d.pdf Trans MOSFET N-CH Si 75V 235A 3-Pin(3+Tab) TO-220 Tube
на замовлення 650 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 56
на замовлення 650 шт:
Мінімальне замовлення: 50
на замовлення 321 шт:
Мінімальне замовлення: 112
на замовлення 669 шт:
Мінімальне замовлення: 112
FDP032N08 FDP032N08 Виробник : onsemi fdp032n08-d.pdf Description: MOSFET N-CH 75V 120A TO220-3
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-3
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 120A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 3.2mOhm @ 75A, 10V
Power Dissipation (Max): 375W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 4.5V @ 250µA
Supplier Device Package: TO-220-3
Part Status: Active
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V
Vgs (Max): ±20V
Drain to Source Voltage (Vdss): 75 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 220 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 15160 pF @ 25 V
на замовлення 632 шт:
FDP032N08 FDP032N08 Виробник : onsemi fdp032n08-d.pdf MOSFETs 75V N-Channel PowerTrench
на замовлення 769 шт:
на замовлення 41 шт:
FDP032N08 Виробник : ONN fdp032n08-d.pdf
на замовлення 800 шт:
FDP032N08 Виробник : ONSEMI fdp032n08-d.pdf Category: THT N channel transistors
Description: Transistor: N-MOSFET; unipolar; 75V; 235A; Idm: 940A; 375W; TO220-3
Type of transistor: N-MOSFET
Polarisation: unipolar
Drain-source voltage: 75V
Drain current: 235A
Pulsed drain current: 940A
Power dissipation: 375W
Case: TO220-3
Gate-source voltage: ±20V
On-state resistance: 3.2mΩ