FDP047AN08A0
FDP047AN08A0 ON Semiconductor
fdh047an08a0-d.pdf
Виробник: ON Semiconductor
Trans MOSFET N-CH 75V 15A 3-Pin(3+Tab) TO-220 Tube
на замовлення 1200 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 193
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: MOSFET N-CH 75V 15A TO220-3, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-3, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 15A (Tc), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 4.7mOhm @ 80A, 10V, Power Dissipation (Max): 310W (Tc), Vgs(th) (Max) @ Id: 4V @ 250µA, Supplier Device Package: TO-220-3, Part Status: Not For New Designs, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 6V, 10V, Vgs (Max): ±20V, Drain to Source Voltage (Vdss): 75 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 138 nC @ 10 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 6600 pF @ 25 V.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
FDP047AN08A0 FDP047AN08A0 Виробник : ON Semiconductor fdh047an08a0-d.pdf Trans MOSFET N-CH 75V 15A 3-Pin(3+Tab) TO-220 Tube
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 193
FDP047AN08A0 FDP047AN08A0 Виробник : ONSEMI fdh047an08a0-d.pdf Category: THT N channel transistors
Description: Transistor: N-MOSFET; unipolar; 75V; 80A; 310W; TO220-3
Type of transistor: N-MOSFET
Polarisation: unipolar
Drain-source voltage: 75V
Drain current: 80A
Power dissipation: 310W
Case: TO220-3
Gate-source voltage: ±20V
On-state resistance: 11mΩ
Mounting: THT
Kind of package: tube
Kind of channel: enhancement
на замовлення 71 шт:
Мінімальне замовлення: 2
FDP047AN08A0 FDP047AN08A0 Виробник : onsemi fdh047an08a0-d.pdf Description: MOSFET N-CH 75V 15A TO220-3
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-3
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 15A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 4.7mOhm @ 80A, 10V
Power Dissipation (Max): 310W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 4V @ 250µA
Supplier Device Package: TO-220-3
Part Status: Not For New Designs
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 6V, 10V
Vgs (Max): ±20V
Drain to Source Voltage (Vdss): 75 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 138 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 6600 pF @ 25 V
Мінімальне замовлення: 2
FDP047AN08A0 FDP047AN08A0 Виробник : onsemi fdh047an08a0-d.pdf MOSFETs 75V N-Ch PowerTrench
на замовлення 1 шт:
FDP047AN08A0 FDP047AN08A0
Додати до обраних Обраний товар
fdh047an08a0-d.pdf Транзистори > Польові N-канальні
товару немає в наявності