FDP120N10
FDP120N10 ON Semiconductor
fdp120n10-d.pdf
Виробник: ON Semiconductor
Trans MOSFET N-CH 100V 74A 3-Pin(3+Tab) TO-220 Tube
на замовлення 400 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 212
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: MOSFET N-CH 100V 74A TO220-3, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-3, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 74A (Tc), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 12mOhm @ 74A, 10V, Power Dissipation (Max): 170W (Tc), Vgs(th) (Max) @ Id: 4.5V @ 250µA, Supplier Device Package: TO-220-3, Part Status: Active, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V, Vgs (Max): ±20V, Drain to Source Voltage (Vdss): 100 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 86 nC @ 10 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 5605 pF @ 25 V.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
FDP120N10 FDP120N10 Виробник : onsemi fdp120n10-d.pdf Description: MOSFET N-CH 100V 74A TO220-3
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-3
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 74A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 12mOhm @ 74A, 10V
Power Dissipation (Max): 170W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 4.5V @ 250µA
Supplier Device Package: TO-220-3
Part Status: Active
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V
Vgs (Max): ±20V
Drain to Source Voltage (Vdss): 100 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 86 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 5605 pF @ 25 V
на замовлення 800 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
FDP120N10 FDP120N10 Виробник : onsemi fdp120n10-d.pdf MOSFETs N Chan 100V 12Mohm
на замовлення 791 шт:
Мінімальне замовлення: 2
FDP120N10 FDP120N10 Виробник : ON Semiconductor fdp120n10-d.pdf Trans MOSFET N-CH 100V 74A 3-Pin(3+Tab) TO-220 Tube