Продукція > ONSEMI > FDPF8D5N10C
FDPF8D5N10C
FDPF8D5N10C onsemi
fdp8d5n10c-d.pdf
Виробник: onsemi
Description: MOSFET N-CH 100V 76A TO220F
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-3 Full Pack
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 76A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 8.5mOhm @ 76A, 10V
Power Dissipation (Max): 2.4W (Ta), 35W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 4V @ 130µA
Supplier Device Package: TO-220F-3
Part Status: Active
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V
Vgs (Max): ±20V
Drain to Source Voltage (Vdss): 100 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 34 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 2475 pF @ 50 V
на замовлення 8995 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: MOSFET N-CH 100V 76A TO220F, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-3 Full Pack, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 76A (Tc), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 8.5mOhm @ 76A, 10V, Power Dissipation (Max): 2.4W (Ta), 35W (Tc), Vgs(th) (Max) @ Id: 4V @ 130µA, Supplier Device Package: TO-220F-3, Part Status: Active, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V, Vgs (Max): ±20V, Drain to Source Voltage (Vdss): 100 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 34 nC @ 10 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 2475 pF @ 50 V.
Інші пропозиції FDPF8D5N10C
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
FDPF8D5N10C Виробник : ON Semiconductor fdp8d5n10c-d.pdf
на замовлення 880 шт:
FDPF8D5N10C FDPF8D5N10C Виробник : ON Semiconductor fdp8d5n10c-d.pdf Trans MOSFET N-CH 100V 76A 3-Pin(3+Tab) TO-220FP Tube
товару немає в наявності
FDPF8D5N10C FDPF8D5N10C Виробник : onsemi FDP8D5N10C_D-2312598.pdf MOSFET FET 100V 76A 8.5 mOhm