FDS6900S
FDS6900S Fairchild Semiconductor
FAIRS20187-1.pdf?t.download=true&u=5oefqw
Виробник: Fairchild Semiconductor
Description: MOSFET 2N-CH 30V 6.9A/8.2A 8SOIC
Packaging: Bulk
Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Mounting Type: Surface Mount
Configuration: 2 N-Channel (Dual)
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
Power - Max: 900mW (Ta)
Drain to Source Voltage (Vdss): 30V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 6.9A (Ta), 8.2A (Ta)
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 771pF @ 15V, 1238pF @ 15V
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 30mOhm @ 6.9A, 10V, 22mOhm @ 8.2A, 10V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 11nC @ 5V, 17nC @ 5V
FET Feature: Logic Level Gate
Vgs(th) (Max) @ Id: 3V @ 250µA, 3V @ 1mA
Supplier Device Package: 8-SOIC
Part Status: Active
на замовлення 296790 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 523
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: MOSFET 2N-CH 30V 6.9A/8.2A 8SOIC, Packaging: Bulk, Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width), Mounting Type: Surface Mount, Configuration: 2 N-Channel (Dual), Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), Power - Max: 900mW (Ta), Drain to Source Voltage (Vdss): 30V, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 6.9A (Ta), 8.2A (Ta), Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 771pF @ 15V, 1238pF @ 15V, Rds On (Max) @ Id, Vgs: 30mOhm @ 6.9A, 10V, 22mOhm @ 8.2A, 10V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 11nC @ 5V, 17nC @ 5V, FET Feature: Logic Level Gate, Vgs(th) (Max) @ Id: 3V @ 250µA, 3V @ 1mA, Supplier Device Package: 8-SOIC, Part Status: Active.