FEP16CTA
FEP16CTA Fairchild Semiconductor
FAIRS26241-1.pdf?t.download=true&u=5oefqw
Виробник: Fairchild Semiconductor
Description: DIODE ARRAY GP 150V 16A TO220-3
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-3
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 35 ns
Technology: Standard
Diode Configuration: 1 Pair Common Anode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 16A
Supplier Device Package: TO-220-3
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 150 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 950 mV @ 8 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 10 µA @ 150 V
на замовлення 130941 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 452
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: DIODE ARRAY GP 150V 16A TO220-3, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-3, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 35 ns, Technology: Standard, Diode Configuration: 1 Pair Common Anode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 16A, Supplier Device Package: TO-220-3, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 150 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 950 mV @ 8 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 10 µA @ 150 V.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
FEP16CTA FEP16CTA Виробник : ON Semiconductor fep16jtd.pdf Diode Switching 150V 16A 3-Pin(3+Tab) TO-220AB Rail
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 385
на замовлення 622 шт:
Мінімальне замовлення: 385
FEP16CTA FEP16CTA Виробник : onsemi FEP16AT.pdf Description: DIODE ARRAY GP 150V 16A TO220-3
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-3
Mounting Type: Through Hole
Technology: Standard