FERD20H100SH
FERD20H100SH STMicroelectronics
ferd20h100s-954773.pdf
Виробник: STMicroelectronics
Rectifiers RECTIFIER
на замовлення 2958 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: DIODE FERD 100V 20A IPAK, Packaging: Tube, Package / Case: TO-251-3 Short Leads, IPak, TO-251AA, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: FERD (Field Effect Rectifier Diode), Current - Average Rectified (Io): 20A, Supplier Device Package: IPAK (TO-251), Operating Temperature - Junction: 175°C (Max), Part Status: Obsolete, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 705 mV @ 20 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 140 µA @ 100 V.
Інші пропозиції FERD20H100SH
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
FERD20H100SH FERD20H100SH Виробник : STMicroelectronics en.DM00272110.pdf Description: DIODE FERD 100V 20A IPAK
Packaging: Tube
Package / Case: TO-251-3 Short Leads, IPak, TO-251AA
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: FERD (Field Effect Rectifier Diode)
Current - Average Rectified (Io): 20A
Supplier Device Package: IPAK (TO-251)
Operating Temperature - Junction: 175°C (Max)
Part Status: Obsolete
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 705 mV @ 20 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 140 µA @ 100 V