FERD20H60CTS
FERD20H60CTS STMicroelectronics
en.DM00430255.pdf
Виробник: STMicroelectronics
Rectifiers 60 V, 20 A dual Field-Effect Rectifier Diode (FERD)
на замовлення 1479 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 6
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: DIODE ARRAY FERD 60V 10A TO220, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-3, Mounting Type: Through Hole, Speed: No Recovery Time > 500mA (Io), Technology: FERD (Field Effect Rectifier Diode), Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 10A, Supplier Device Package: TO-220, Operating Temperature - Junction: 175°C (Max), Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 60 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 575 mV @ 10 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 200 µA @ 60 V.
Інші пропозиції FERD20H60CTS
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
FERD20H60CTS FERD20H60CTS Виробник : STMicroelectronics dm00430.pdf Diode Si 60V 20A 3-Pin(3+Tab) TO-220AB Tube
товару немає в наявності
FERD20H60CTS FERD20H60CTS Виробник : STMicroelectronics en.DM00430255.pdf Description: DIODE ARRAY FERD 60V 10A TO220
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-3
Mounting Type: Through Hole
Speed: No Recovery Time > 500mA (Io)
Technology: FERD (Field Effect Rectifier Diode)
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 10A
Supplier Device Package: TO-220
Operating Temperature - Junction: 175°C (Max)
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 60 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 575 mV @ 10 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 200 µA @ 60 V