FERD20S100SH
FERD20S100SH STMicroelectronics
5463502106165352ferd20s100s.pdf
Виробник: STMicroelectronics
Diode 100V 20A 3-Pin(3+Tab) IPAK Tube
на замовлення 2940 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 283
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: DIODE FERD 100V 20A TO251, Packaging: Tube, Package / Case: TO-251-3 Short Leads, IPak, TO-251AA, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: FERD (Field Effect Rectifier Diode), Current - Average Rectified (Io): 20A, Supplier Device Package: TO-251 (IPAK), Operating Temperature - Junction: 175°C (Max), Part Status: Obsolete, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 780 mV @ 10 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 µA @ 100 V.
Інші пропозиції FERD20S100SH
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
FERD20S100SH FERD20S100SH Виробник : STMicroelectronics ferd20s100s-1156346.pdf Rectifiers Field-Effect Rectifier Diode 100V
FERD20S100SH FERD20S100SH Виробник : STMicroelectronics 5463502106165352ferd20s100s.pdf Diode 100V 20A 3-Pin(3+Tab) IPAK Tube
FERD20S100SH FERD20S100SH Виробник : STMicroelectronics en.DM00301469.pdf Description: DIODE FERD 100V 20A TO251
Packaging: Tube
Package / Case: TO-251-3 Short Leads, IPak, TO-251AA
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: FERD (Field Effect Rectifier Diode)
Current - Average Rectified (Io): 20A
Supplier Device Package: TO-251 (IPAK)
Operating Temperature - Junction: 175°C (Max)
Part Status: Obsolete
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 780 mV @ 10 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 µA @ 100 V