FERD20S100STS
FERD20S100STS STMICROELECTRONICS
SGST-S-A0003674805-1.pdf?hkey=6D3A4C79FDBF58556ACFDE234799DDF0
Виробник: STMICROELECTRONICS
Description: STMICROELECTRONICS - FERD20S100STS - Diode mit Standard-Erholzeit, 100 V, 20 A, Einfach, 660 mV, 220 A
tariffCode: 85411000
Bauform - Diode: TO-220AB
Durchlassstoßstrom: 220A
rohsCompliant: YES
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Diodenkonfiguration: Einfach
Qualifikation: -
isCanonical: Y
Durchlassspannung, max.: 660mV
Sperrverzögerungszeit: -
usEccn: EAR99
Durchschnittlicher Durchlassstrom: 20A
euEccn: NLR
Anzahl der Pins: 3Pin(s)
Produktpalette: -
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
Periodische Spitzensperrspannung: 100V
Betriebstemperatur, max.: 175°C
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
на замовлення 820 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 18
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: STMICROELECTRONICS - FERD20S100STS - Diode mit Standard-Erholzeit, 100 V, 20 A, Einfach, 660 mV, 220 A, tariffCode: 85411000, Bauform - Diode: TO-220AB, Durchlassstoßstrom: 220A, rohsCompliant: YES, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Diodenkonfiguration: Einfach, Qualifikation: -, isCanonical: Y, Durchlassspannung, max.: 660mV, Sperrverzögerungszeit: -, usEccn: EAR99, Durchschnittlicher Durchlassstrom: 20A, euEccn: NLR, Anzahl der Pins: 3Pin(s), Produktpalette: -, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Periodische Spitzensperrspannung: 100V, Betriebstemperatur, max.: 175°C, SVHC: No SVHC (25-Jun-2025).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
Description: Diode: rectifying; THT; 100V; 20A; tube; Ifsm: 220A; TO220AB
Type of diode: rectifying
Mounting: THT
Max. off-state voltage: 0.1kV
Load current: 20A
Semiconductor structure: single diode
Case: TO220AB
Max. forward voltage: 0.415V
Max. load current: 40A
Max. forward impulse current: 220A
Kind of package: tube
Heatsink thickness: 0.51...0.6mm
Features of semiconductor devices: ultrafast switching
на замовлення 9 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 7
FERD20S100STS FERD20S100STS Виробник : STMicroelectronics 5463502106165352ferd20s100s.pdf Diode 100V 20A 3-Pin(3+Tab) TO-220AB Tube
на замовлення 185 шт:
Мінімальне замовлення: 8
FERD20S100STS FERD20S100STS Виробник : STMicroelectronics en.DM00301469.pdf Description: DIODE FERD 100V 20A TO220AB
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-3
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: FERD (Field Effect Rectifier Diode)
Current - Average Rectified (Io): 20A
Supplier Device Package: TO-220AB
Operating Temperature - Junction: 175°C (Max)
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 780 mV @ 10 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 µA @ 100 V
Мінімальне замовлення: 4
на замовлення 185 шт:
FERD20S100STS FERD20S100STS Виробник : STMicroelectronics en.DM00301469.pdf Rectifiers 100 V, 20 A Field-Effect Rectifier Diode (FERD)