FF2000UXTR23T2M1PBPSA1
FF2000UXTR23T2M1PBPSA1 Infineon Technologies Americas Corp.
infineon-ff2000uxtr23t2m1p-datasheet-ja.pdf
Виробник: Infineon Technologies Americas Corp.
Description: FET 2N-CH 2.3KV 675A AG-XHP2K23
Packaging: Tray
Package / Case: Module
Mounting Type: Chassis Mount
Configuration: 2 N-Channel (Half Bridge)
Operating Temperature: -40°C ~ 175°C (TJ)
Technology: SiCFET (Silicon Carbide)
Drain to Source Voltage (Vdss): 2300V (2.3kV)
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 675A
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 95000pF @ 1500V
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 2.4mOhm @ 1000A, 15V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 2650nC @ 15V
Vgs(th) (Max) @ Id: 5.15V @ 450mA
Supplier Device Package: AG-XHP2K23
на замовлення 4 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: INFINEON - FF2000UXTR23T2M1PBPSA1 - Siliziumkarbid-MOSFET, Halbbrücke, Zweifach n-Kanal, 675 A, 2.3 kV, 0.0024 ohm, Modul, tariffCode: 85412900, Drain-Source-Spannung Vds: 2.3kV, rohsCompliant: YES, Dauer-Drainstrom Id: 675A, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, isCanonical: Y, usEccn: 3A228.c, Gate-Source-Schwellenspannung, max.: 5.15V, MOSFET-Modul-Konfiguration: Halbbrücke, euEccn: 3A228.c, Verlustleistung: -, Bauform - Transistor: Modul, Anzahl der Pins: 15Pin(s), Produktpalette: XHP 2 Series, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Kanaltyp: Zweifach n-Kanal, Rds(on)-Prüfspannung: 15V, Betriebstemperatur, max.: 175°C, Drain-Source-Durchgangswiderstand: 0.0024ohm, SVHC: No SVHC (25-Jun-2025).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
на замовлення 3 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
FF2000UXTR23T2M1PBPSA1 FF2000UXTR23T2M1PBPSA1 Виробник : INFINEON infineon-ff2000uxtr23t2m1p-datasheet-ja.pdf Description: INFINEON - FF2000UXTR23T2M1PBPSA1 - Siliziumkarbid-MOSFET, Halbbrücke, Zweifach n-Kanal, 675 A, 2.3 kV, 0.0024 ohm, Modul
tariffCode: 85412900
Drain-Source-Spannung Vds: 2.3kV
rohsCompliant: YES
Dauer-Drainstrom Id: 675A
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
isCanonical: Y
usEccn: 3A228.c
Gate-Source-Schwellenspannung, max.: 5.15V
MOSFET-Modul-Konfiguration: Halbbrücke
euEccn: 3A228.c
Verlustleistung: -
Bauform - Transistor: Modul
Anzahl der Pins: 15Pin(s)
Produktpalette: XHP 2 Series
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
Kanaltyp: Zweifach n-Kanal
Rds(on)-Prüfspannung: 15V
Betriebstemperatur, max.: 175°C
Drain-Source-Durchgangswiderstand: 0.0024ohm