Продукція > SAMTEC INC. > FFMD-10-D-11.80-01
FFMD-10-D-11.80-01 Samtec Inc.
Виробник: Samtec Inc.
Description: .050 CABLE PLUG
Packaging: Bulk
Connector Type: Plug to Plug
Contact Finish: Tin
Color: Gray, Ribbon
Length: 0.983' (299.72mm, 11.80")
Shielding: Unshielded
Number of Positions: 20
Number of Rows: 2
Cable Termination: IDC
Pitch - Cable: 0.025" (0.64mm)
Pitch - Connector: 0.050" (1.27mm)
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Cables IDC, Description: Ribbon cable with IDC connectors; IDC plug,both sides; 30AWG, Manufacturer series: Tiger Eye™, Insulator material: PVC, Type of connection cable: ribbon cable with IDC connectors, Shield structure: unshielded, Tape pitch: 0.64mm, Contacts pitch: 1.27mm, Cable length: 299.72mm, Number of pins: 2x 20, Cable length - inch: 11.8", Number of cores: 20, Cable structure: 20x30AWG, Core diameter: 30AWG, Contact material: phosphor bronze, Cable/adapter structure: both sides; IDC plug, Kind of core: Cu; tinned, Contact plating: nickel plated; tinned, Insulation colour: grey.
Інші пропозиції FFMD-10-D-11.80-01
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
товару немає в наявності
FFMD-10-D-11.80-01 Виробник : SAMTEC ffmd.pdf ffmd-mkt.pdf Category: Cables IDC
Description: Ribbon cable with IDC connectors; IDC plug,both sides; 30AWG
Manufacturer series: Tiger Eye™
Insulator material: PVC
Type of connection cable: ribbon cable with IDC connectors
Shield structure: unshielded
Tape pitch: 0.64mm
Contacts pitch: 1.27mm
Cable length: 299.72mm
Number of pins: 2x 20
Cable length - inch: 11.8"
Number of cores: 20
Cable structure: 20x30AWG