Продукція > SAMTEC INC. > FFSD-06-D-10.00-01-N
FFSD-06-D-10.00-01-N
FFSD-06-D-10.00-01-N Samtec Inc.
ffsd.pdf
Виробник: Samtec Inc.
Description: CABLE ASSEM .05" 12POS 10"
Features: Polarizing Key
Packaging: Bulk
Connector Type: Socket to Socket
Contact Finish: Gold
Color: Gray, Ribbon
Length: 0.833' (254.00mm, 10.00")
Shielding: Unshielded
Number of Positions: 12
Cable Termination: IDC
Pitch - Cable: 0.025" (0.64mm)
Pitch - Connector: 0.050" (1.27mm)
Part Status: Active
на замовлення 469 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: SAMTEC - FFSD-06-D-10.00-01-N - Flachbandkabel, IDC-Buchse auf IDC-Buchse, 12 -polig, 10 ", 254 mm, 1.27 mm, tariffCode: 85444290, Anzahl der Positionen: 12-polig, productTraceability: No, rohsCompliant: YES, Kabellänge - Imperial: 10", Steckverbinder auf Steckverbinder: IDC-Buchse auf IDC-Buchse, Art der Kabelkonfektion: Doppelreihige IDC-Buchse für Kabelmontage, euEccn: NLR, isCanonical: Y, Rastermaß des Steckverbinders: 1.27mm, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Kabellänge - Metrisch: 254mm, usEccn: EAR99, Produktpalette: Tiger Eye FFSD Series, SVHC: No SVHC (25-Jun-2025).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
на замовлення 157 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Description: Ribbon cable with IDC connectors; IDC socket,both sides; 254mm
Number of pins: 2x 12
Contacts pitch: 1.27mm
Contact plating: gold-plated
Type of connection cable: ribbon cable with IDC connectors
Shield structure: unshielded
Plating thickness: 10µm
Tape pitch: 0.64mm
Cable length: 0.254m
Cable length - inch: 10"
Number of cores: 12
Cable structure: 12x30AWG
Core diameter: 30AWG
Contact material: beryllium copper
Cable/adapter structure: both sides; IDC socket
Insulation colour: grey
Manufacturer series: Tiger Eye™
Version: polarisation key
на замовлення 5 шт:
FFSD-06-D-10.00-01-N FFSD-06-D-10.00-01-N Виробник : SAMTEC SAMI-S-A0003128271-1.pdf?hkey=6D3A4C79FDBF58556ACFDE234799DDF0 Description: SAMTEC - FFSD-06-D-10.00-01-N - Flachbandkabel, IDC-Buchse auf IDC-Buchse, 12 -polig, 10 ", 254 mm, 1.27 mm
tariffCode: 85444290
Anzahl der Positionen: 12-polig
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
Kabellänge - Imperial: 10"
Steckverbinder auf Steckverbinder: IDC-Buchse auf IDC-Buchse
Art der Kabelkonfektion: Doppelreihige IDC-Buchse für Kabelmontage
euEccn: NLR
isCanonical: Y
Rastermaß des Steckverbinders: 1.27mm
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Kabellänge - Metrisch: 254mm