Продукція > TDK CORPORATION > FG11X7S2A475KRT06
FG11X7S2A475KRT06
FG11X7S2A475KRT06 TDK Corporation
leadmlcc_halogenfree_fg_en.pdf
Виробник: TDK Corporation
Description: CAP CER 4.7UF 100V X7S RADIAL
Tolerance: ±10%
Lead Style: Formed Leads
Packaging: Tape & Box (TB)
Voltage - Rated: 100V
Package / Case: Radial
Temperature Coefficient: X7S
Size / Dimension: 0.217" L x 0.157" W (5.50mm x 4.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.098" (2.50mm)
Height - Seated (Max): 0.276" (7.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 4.7 µF
на замовлення 1500 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: TDK - FG11X7S2A475KRT06 - Keramikvielschichtkondensator, 4.7 µF, 100 V, ± 10%, PC-Pin, X7S, 2.5 mm, tariffCode: 85322400, Produkthöhe: 7, Bauform / Gehäuse des Kondensators: Radial bedrahtet, rohsCompliant: YES, Anschlussabstand: 2.5, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Kapazitätstoleranz: ± 10%, Qualifikation: -, usEccn: EAR99, Betriebstemperatur, min.: -55, Dielektrikum: X7S, Produktlänge: 5.5, euEccn: NLR, Kapazität: 4.7, Spannung (DC): 100, Produktpalette: FG, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Produktdurchmesser: -, Kondensatoranschlüsse: PC-Pin, Betriebstemperatur, max.: 125, Produktbreite: 4, SVHC: No SVHC (10-Jun-2022).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
FG11X7S2A475KRT06 FG11X7S2A475KRT06 Виробник : TDK 2923221.pdf Description: TDK - FG11X7S2A475KRT06 - Keramikvielschichtkondensator, 4.7 µF, 100 V, ± 10%, PC-Pin, X7S, 2.5 mm
tariffCode: 85322400
Produkthöhe: 7
Bauform / Gehäuse des Kondensators: Radial bedrahtet
rohsCompliant: YES
Anschlussabstand: 2.5
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Kapazitätstoleranz: ± 10%
Qualifikation: -
usEccn: EAR99
Betriebstemperatur, min.: -55
Dielektrikum: X7S
Produktlänge: 5.5
euEccn: NLR
Kapazität: 4.7
Spannung (DC): 100
Produktpalette: FG
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
Produktdurchmesser: -
Kondensatoranschlüsse: PC-Pin
Betriebstemperatur, max.: 125
Produktbreite: 4
SVHC: No SVHC (10-Jun-2022)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 17
FG11X7S2A475KRT06 FG11X7S2A475KRT06 Виробник : TDK Corporation leadmlcc_halogenfree_fg_en.pdf Description: CAP CER 4.7UF 100V X7S RADIAL
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±10%
Lead Style: Formed Leads
Voltage - Rated: 100V
Package / Case: Radial
Temperature Coefficient: X7S
Mounting Type: Through Hole
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.098" (2.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 4.7 µF
на замовлення 160 шт:
Мінімальне замовлення: 4
FG11X7S2A475KRT06 FG11X7S2A475KRT06 Виробник : TDK leadmlcc_halogenfree_fg_en.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded RAD 100V 4.7uF X7S 10% LS:2.5mm