Продукція > TDK > FG14X7R1H105KRT06
FG14X7R1H105KRT06
FG14X7R1H105KRT06 TDK
leadmlcc_halogenfree_fg_en.pdf
Виробник: TDK
Description: TDK - FG14X7R1H105KRT06 - Keramikvielschichtkondensator, 1 µF, 50 V, ± 10%, PC-Pin, X7R, 2.5 mm
tariffCode: 85322400
Produkthöhe: 5.5mm
Bauform / Gehäuse des Kondensators: Radial bedrahtet
rohsCompliant: YES
Anschlussabstand: 2.5mm
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Kapazitätstoleranz: 10%
Qualifikation: -
usEccn: EAR99
Betriebstemperatur, min.: -55°C
Dielektrikum: X7R
Produktlänge: 4.5mm
euEccn: NLR
Kapazität: 1µF
Spannung (DC): 50V
Produktpalette: FG Series
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
Produktdurchmesser: -mm
Kondensatoranschlüsse: PC-Pin
Betriebstemperatur, max.: 125°C
Produktbreite: 3mm
SVHC: No SVHC (17-Jan-2023)
на замовлення 381 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 40
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: TDK - FG14X7R1H105KRT06 - Keramikvielschichtkondensator, 1 µF, 50 V, ± 10%, PC-Pin, X7R, 2.5 mm, tariffCode: 85322400, Produkthöhe: 5.5mm, Bauform / Gehäuse des Kondensators: Radial bedrahtet, rohsCompliant: YES, Anschlussabstand: 2.5mm, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Kapazitätstoleranz: 10%, Qualifikation: -, usEccn: EAR99, Betriebstemperatur, min.: -55°C, Dielektrikum: X7R, Produktlänge: 4.5mm, euEccn: NLR, Kapazität: 1µF, Spannung (DC): 50V, Produktpalette: FG Series, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Produktdurchmesser: -mm, Kondensatoranschlüsse: PC-Pin, Betriebstemperatur, max.: 125°C, Produktbreite: 3mm, SVHC: No SVHC (17-Jan-2023).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
FG14X7R1H105KRT06 FG14X7R1H105KRT06 Виробник : TDK leadmlcc_halogenfree_fg_en.pdf Cap Ceramic 1uF 50V X7R 10% Radial 2.5mm 125°C Ammo
на замовлення 2100 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 544
FG14X7R1H105KRT06 FG14X7R1H105KRT06 Виробник : TDK Corporation leadmlcc_halogenfree_fg_en.pdf Description: CAP CER 1UF 50V X7R RADIAL
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±10%
Lead Style: Formed Leads
Voltage - Rated: 50V
Package / Case: Radial
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.177" L x 0.118" W (4.50mm x 3.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.098" (2.50mm)
Height - Seated (Max): 0.217" (5.50mm)
Capacitance: 1 µF
на замовлення 582 шт:
Мінімальне замовлення: 9
Мінімальне замовлення: 18
товару немає в наявності
Tolerance: ±10%
Lead Style: Formed Leads
Packaging: Tape & Box (TB)
Voltage - Rated: 50V
Package / Case: Radial
Temperature Coefficient: X7R
Mounting Type: Through Hole
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.098" (2.50mm)
Capacitance: 1 µF
товару немає в наявності
FG14X7R1H105KRT06 FG14X7R1H105KRT06 Виробник : TDK leadmlcc_halogenfree_fg_en.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded RAD 50V 1uF X7R 10% LS:2.5mm
FG14X7R1H105KRT06 Виробник : TDK fg_en.pdf Category: MLCC THT capacitors
Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 1uF; 50V; X7R; ±10%; THT; 2.5mm
Type of capacitor: ceramic
Capacitance: 1µF
Operating voltage: 50V
Mounting: THT
Tolerance: ±10%
Operating temperature: -55...125°C
Terminal pitch: 2.5mm
Body dimensions: 4.5x5.5x3mm